28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul'da motosikletlere denetim

  İstanbul’da motosikletlere denetim

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Trafik ekipleri, İstanbul’da motosikletlere denetim yaptı. Belgeleri eksik olan ve kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.

  Ataşehir Atatürk mahallesi Ataşehir Bulvarı’ndaki denetim noktasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘ne bağlı trafik ekipleri, motosiklet sürücülerini durdurarak, ehliyet ve ruhsat kontrolü yaptı. Sürücülerin Genel Bilgi Toplama (GBT) kayıtlarına bakan ekipler, sürücü belgesiz, muayenesiz ve sigortasız araç kullanan sürücülere cezai işlem uyguladı. Daha önce ehliyetine el konulduğu için ehliyetsiz motosiklet kullanan sürücü “Daha önce motorum bağlandı ve puanım dolduğu için ehliyetime el konulmuştu. Ehliyetim olmadığı için ceza kesildi” diye konuştu.

  İstanbul'da motosikletlere denetim
  İstanbul’da motosikletlere denetim

  Fatih Millet Caddesi’nde motosiklet sürücülerine yönelik yapılan denetimde ise bir motosiklet sürücüsüne trafiği tehlikeye düşürecek şekilde yük taşıdığı için 300 lira cezai işlem uygulanırken, Gürsoy Koca isimli başka sürücüye ehliyetini yanında bulundurmadığı için ceza kesildi. Gürsoy Koca, “Ehliyet yanımda yok. Ceza kesiliyor. Motosiklette kask, mont çok önemli şeyler. Giymek lazım. Takmak lazım.  Bugün çantam yanımda olmadığı için cüzdanım da yok. Cezamızı yiyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler