TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul'da kan bağışı kampanyası başladı

  İstanbul’da kan bağışı kampanyası başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da kan bağışının azalması ile 39 ilçede kampanya başlatıldı

  İstanbul Valiliği, son dönemde kan bağışının azalması üzerine 39 ilçede kampanya başlattı. Kaymakamların öncülüğünde başlatılan kampanyada kamu görevlilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları üyelerine de çağrıda bulunuldu.

  Valiliğin isteği doğrultusunda Avcılar‘daki Havuz Meydanı’nda kurulan iki Kızılay çadırında bugünden itibaren 3 gün süreyle kan bağışı yapılabilecek. Kaymakam Kemal İnan, yığılmayı önlemek amacıyla kamu kuruluşları, muhtarlıklar ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere görevlileri üç ayrı günde kan bağışı yapmaya davet ettiklerini söyledi. İnan, kan bağışının insan hayatı kurtarmada büyük önem taşıdığını ifade etti. Avcılar Müftüsü Necdet Arman da bütün din görevlileri ile kampanyaya katılacaklarını, kan bağışının büyük sevabı bulunduğunu söyledi.

  İsteyenler cumartesi akşamına kadar Avcılar’daki Havuz Meydanı’nda kurulan Kızılay çadırında kan bağışında bulunabilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler