TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
14.2 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleriİstanbul'da Avrupa Kulüpler Birliği olağan toplantısı

İstanbul’da Avrupa Kulüpler Birliği olağan toplantısı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Avrupa Kulüpler Birliği olağan toplantısı İstanbul’da düzenlendi. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Avrupa ECA Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye’de maç sürelerinin çok uzadığını ve karşılaşmaların yavaş oynandığını belirtti.

Avrupa Kulüpler Birliği’nin olağan toplantısı, İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapıldı. Toplantı sonrasında düzenlenen basın toplantısına Avrupa Kulüpler Birliği ve Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Avrupa Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Edwin van Der Sar ve diğer Avrupa kulüplerinin yöneticileri katıldı. Burada bir konuşma yapan Nasser Al-Khelaifi, “Avrupa kulüpleri için çok verimli ve pozitif toplantılar gerçekleştirdik. Doğru ve pozitif bir yolda ilerliyoruz. Avrupa’daki kulüpler futbolunu ve kendi kulüplerimizi korumak için birlikte hareket ediyoruz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Avrupa futbolunun geleceği adına iyi kararlar aldık” şeklinde konuştu.

VAN DER SAR: KADIN FUTBOLUNA FAZLASIYLA ÖNEM VERİYORUZ

Avrupa Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Edwin van der Sar, kadın futbolunun dünyadaki önemiyle alakalı, “Kadın futboluna fazlasıyla önem veriyoruz. Benim ülkem Hollanda’da da bu durum gittikçe gelişiyor. Kadın futboluyla alakalı birçok önemli gelişme yaşanıyor ve bizde bunları tamamen destekliyoruz. Futbol sadece erkeklerin değil, herkesin oyunudur” ifadelerini kullandı.

Istanbulda avrupa kulupler birligi olagan toplantisi 1 - spor haberleri - haberton
İstanbul’da avrupa kulüpler birliği olağan toplantısı

ALİ KOÇ: TÜRKİYE’DE MAÇLAR AVRUPA’YA GÖRE DAHA YAVAŞ OYNANIYOR

Türkiye’deki hakemlerin yönetimi ve oyun sürelerine yönelik gelen bir soruya Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Türkiye’nin en büyük sorunu maç sürelerinin çok uzaması. Avrupa’ya göre maçlar 9-10 dakika daha yavaş oynanıyor. Hakem konusunda kelimelerimi doğru seçmem gerekiyor. Birçok ülkede denenmiş bir şey var, yabancı hakemle ilgili. Belki bu sezon denenebilir. Olması gereken 20 hakem sayısından 5, 6 hakem eksik durumdayız. Bu sezon denenebilir oradaki eksiklikler” diye cevap verdi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler