TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul Barosu Anıtkabir'i ziyaret etti

İstanbul Barosu Anıtkabir’i ziyaret etti

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

144 yıllık tarihinde ilk kadın baro başkanı olan avukat Filiz Saraç başkanlığındaki İstanbul Barosu Anıtkabir’i ziyaret etti.

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegelerinden oluşan İstanbul Barosu heyeti ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Saraç başkanlığındaki heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyup saygı duruşunda bulundu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Saraç, deftere şunları yazdı:

“Yüce Atam; bugün İstanbul Barosu’nun 144’üncü yılında seçilen ilk kadın baro başkanı olmamın, kurduğun Cumhuriyetin, ilke ve devrimlerinin sayesinde olduğunun bilinci içinde bu satırları yazıyorum. İstanbul Barosu Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulu üyeleri ve TBB İstanbul Barosu delegeleri ile birlikte savunmanın temsilcileri olarak huzurundayız.

Istanbul barosu anitkabiri ziyaret ettie - yerel haberler - haberton
İstanbul barosu anıtkabir’i ziyaret etti

Yargı bağımsızlığı başta olmak üzere hukukun üstünlüğü, hukuk devleti olmak, mesleğimiz ile ilgili sorunları aşmak için mücadele etmekte kararlıyız. Yaktığın aydınlanma ateşini söndürmeden, gelecek kuşaklara avukatlık mesleğini onur ile taşımanın; memleketimiz için adil bir gelecek bırakmak için çalışacak olmanın azmi içindeyiz.

Bu duygu ve inançla ilke ve devrimlerine bağlılığımızı bir kez daha yinelerken aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Hukukun üstünlüğü, laik, demokratik, insan haklarına dayalı hukuk devleti için mücadelemizi senden aldığımız güç ve inançla sürdüreceğiz.”

Heyet, daha sonra TBB Başkanı Erinç Sağkan’ı makamında ziyaret etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler