TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul Adliyesi personelinden yardım kolisi

İstanbul Adliyesi personelinden yardım kolisi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Adliyesi personeli tarafından depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı. Depremzedelere gönderilmek üzere çocuk maması, kıyafet, battaniye, hijyen malzemelerinden oluşan toplanan yardım kolileri, AFAD aracılığıyla iki hafta süresince peyderpey deprem bölgelerine gönderilecek.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı çalışanları depremzedeler için yardım kolisi topluyor. Yardım kampanyası, tüm adliye çalışanlarına SMS yoluyla bildirildi. Kampanyaya katılan adliye çalışanları battaniye, ısıtıcı, ayakkabı, kışlık giyecek, çocuk maması, hijyen malzemelerine kadar kullanılmamış paketinde pek çok malzemeyi adliyenin üçüncü katında yer alan Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim etti. Burada açılan poşetler, türüne göre ayrıştırılarak tek tek kolilendi. Yardım kampanyası iki hafta boyunca AFAD aracılığıyla deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere sürecek.  

İstanbul adliyesi personelinden yardım kolisi
İstanbul Adliyesi personelinden yardım kolisi

“HEP BERABER, TEK OLUYORUZ”

Adliyede memur olan Barış Gürbudak, battaniye, mont ve kazak getirdiğini belirterek “Adliyenin sisteminden yardım toplanacağı duyuruldu. Ben de şu anlık elimde ne varsa teslim ettim. Memleketim Hatay. İlleri de biliyorum, o bölgeleri. Çok üzgünüm, Allah herkese yardım etsin” dedi. Memur Hüseyin Çiçek ise hijyen malzemesi, çocuk gıdası, temizlik ürünleri, bere gibi eşyalar getirdiğini ifade ederek “Memleketimizin başına böyle bir olay geldi. Keşke olmasaydı ama görüyorum ki, Türkiye hep beraber, tek oluyoruz, birlik oluyoruz. Bu da güzel ülkemiz adına. Ölülere rahmet diliyoruz, yaralılara Allah şifa versin diliyoruz. Hepimizin başı sağolsun, geçmiş olsun” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler