19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİsrail Moderna aşısına onay

  İsrail Moderna aşısına onay

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İsrail, ABD’li şirket Moderna aşısına onay verdi. 

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı yoğun bir aşı kampanyasının sürdürüldüğü İsrail’de, BioNTech-Pfizer aşısının ardından, ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna tarafından üretilen aşıya da onay verildi. İsrail Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Moderna ile 6 milyon doz aşı için anlaşma yapıldığı ve ilk sevkiyatın ocak ayı içinde olacağı kaydedildi.

  Öte yandan, Moderna da, BioNTech-Pfizer aşısı gibi mRNA teknolojisi ile geliştirildi.İsrail’in onayının ardından sadece, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Kanada’da ruhsat alan Moderna aşısına böylece ilk kez Kuzey Amerika dışında bir ülkede ruhsat verildi.

  AVRUPA İLAÇ DAİRESİ KARARI ERTELEMİŞTİ 

  İsrail moderna aşısına onay
  İsrail Moderna aşısına onay

  Avrupa İlaç Dairesi (EMA) ise Moderna aşısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere bugün toplanacak. EMA tarafından iki gün önce yapılan açıklamada, konuyla ilgili toplantıda kararın verilmesinin Çarşamba gününe ertelendiği belirtilmişti.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler