TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİspanyol kurtarma ekibinden duygulandıran paylaşım

İspanyol kurtarma ekibinden duygulandıran paylaşım

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İspanyol kurtarma ekibini Türk halkının ikramı duygulandırdı. Zamanla yarışan ve dinlenmeye vakitleri olmayan İspanyol ekip, yerel halkın kendilerine sunduğu etli pide için teşekkür ederek “Unutmayın, kahramanlar onlar. Biz sadece sizlerin umuduyuz” dedi. 

Dünyanın dört bir yanından Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen deprem felaketi sonrasında deprem bölgelerine akın eden arama-kurtarma ekiplerinden duygulandıran ve umut veren paylaşımlar yapılıyor.

Ispanyol kurtarma ekibinden duygulandiran paylasimb - dış haberler - haberton
İspanyol kurtarma ekibinden duygulandıran paylaşım

Zamanla yarışan, dinlenmeye ve ihtiyaç gidermeye vakitleri olmayan İspanya’nın Bomberos GIRECAN arama-kurtarma ekibi, yerel halkın kendilerine sunduğu etli pideyi paylaşarak “Bu yiyecekleri götürmemiz için yolda bizi adeta durdurdular… kahvaltı ve tatlı parasını vermemize izin vermiyorlar… bütün halk acil durum ekipleri oldu. Unutmayın, kahramanlar onlar. Biz sadece sizin umudunuz” mesajını Twitter’da paylaştı.

Paylaşım yaklaşık 8 milyon görüntülenirken İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği ise paylaşıma “Efsanevi Türk misafirperverliği, yürekten” notunu düştü. Binlerce sosyal medya kullanıcısı ise “Afiyet olsun. Kan olsun, can olsun, güç kuvvet olsun” tarzında yorumlar yaptı.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler