TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamİslahiye'de depremzedeler çadır kente yerleştirildi

İslahiye’de depremzedeler çadır kente yerleştirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gaziantep’te en çok binanın yıkıldığı İslahiye ilçesinde 3 bin 500 çadırın yer aldığı çadır kent kuruldu. Depremzedeler çadırlara yerleşirken, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan askerler sıcak çorba dağıtıyor.

Kahramanmaraş merkezli peş peşe depremlerin vurduğu Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, kurulan çadır kente depremzedeler yerleşmeye başladı. En çok enkazın olduğu Atatürk Mahallesi’nde kurulan çadır kentte, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan askerler, sahra mutfaktan depremzedelere sıcak çorba-yemek dağıtıyor. Kapatılan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolu da yardımların ulaşabilmesi için açıldı. İlçeye yardımlar gelmeye devam ederken, birçok STK ile gönüllü erzak dağıtımına başladı.

Islahiyede depremzedeler cadir kente yerlestirildiz - yaşam - haberton
İslahiye’de depremzedeler çadır kente yerleştirildi

ENKAZ BAŞINDA NÖBET

Evine giremeyen depremzedeler de 3 bin 500 çadırın yer aldığı çadır kente yerleşiyor. Diğer yandan çok sayıda binanın yıkıldığı İslahiye’de, arama- kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremzedeler, enkaz başında ateş yakarak yakınlarından gelecek güzel haberi bekliyor. İş makineleri ile molozlar kaldırılırken, enkaz başlarında sık sık sessizlik çağrıları yapılıyor.

Depremde evi hasar gören Şehmuz Polat, çadır kente yerleştiklerini belirterek, “Allah’tan geldi, atom bombası gibi bir şeydi. 1 saniyede oldu. Her şey ölümü tadacaktık ama Allah bizi kurtardı. Bugün biz de çadırımızı kurduk. Gerçek evimizden vazgeçtik. Çadır artık evimiz oldu. Evimiz 20 metre ama giremiyoruz. Her taraf patlamış. Ne diyelim? Her şey Allah’tan geldi. Şu an ihtiyaçlarımız çok şükür gideriliyor” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler