TRY - Türk Lirası
EUR
20,780
USD
19,052
GBP
23,485
CNY
2,790
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamİslahiye'de 399 konutun temeli kazılıyor

İslahiye’de 399 konutun temeli kazılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, depremzedeler için ilk etapta yapılacak 399 konutun temelinin kazılmasına başlandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu; binlerce evin yıkılıp, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği İslahiye’de depremzedeler için ilk etapta 399 TOKİ konutu yapılacak. Değirmencik Mahallesi’nde ihalesi yapılan TOKİ kanalıyla inşa edilecek 399 konut için zemin etütleri yapıldı ve çalışmalara başlandı. 17 bloktan oluşacak olan konutların bulunduğu alanda iş makineleriyle temel kazılmasına başlandı.

Bölgede hummalı çalışma yürütüldüğünü anlatan Harita Mühendisi Orhan Yaman, dün itibariyle temel kazdıklarını belirterek, “Şu anda 2 bloğumuzun temelini kazdık. Kısa süre içerisinde kalan 15 bloğumuzun da temelini kazacak ve ardından evlerin temelini atacağız. Burada yapılacak binalar bodrum, zemin dahil 5 kat olacak ve en kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler