TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyasıİşimiz ülkeden dövizin çıkışını engellemek

  İşimiz ülkeden dövizin çıkışını engellemek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İntellium firmasının kurucu ortağı Murat Uçar, “İşimiz ülkeden dövizin çıkışını engellemek. Sektörel bazda, her sektörün ihtiyacı olan verilerin sınıflandırılması, tekelleştirilmesi, verilerin etiketlenmesi, veri sözlüğü haline getirilmesi ve bunların da iş sözlüğü haline getirilmesi üzerine ürünlerimizi geliştiriyoruz” dedi.

  Bilişim Vadisi’nde yarın sona erecek olan Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi’ne (Eurıtech) katılan, yapay zeka temelli yazılım teknolojileri üreten İntellium firması, yurt içindeki her türlü sektörde ihtiyaç gören yazılımlarını hayata geçiriyor.

  10 yılı aşkın süredir Türkiye’de hizmet veren teknoloji şirketi olduklarını belirten İntellium’un kurucu ortağı Murat Uçar, “Bu fuara katılma amacımız da son yıllarda özellikle Teknoloji Bakanlığı’nın ekosistemin içerisinde bulunan yerli ve milli yazılım konularında ürün geliştirme, şirketlerin veya firmaların ihtiyacı olan yabancı menşeili ürünlerin daha çok yerli imkanlarımızla Ar-Ge’sini, çözüm geliştirmelerini, proje yönetimini tarafımızdan yapıldığı şekilde bir platform ve ürün geliştirme üzerine çalışıyoruz.

  Isimiz ulkeden dovizin cikisini engellemek 1 - i̇ş dünyası - haberton
  İşimiz ülkeden dövizin çıkışını engellemek

  Genelde herkesin bildiği gibi birçok sektördeki firmalar yabancı menşeili ürünlerle işlerini çözmektedir teknolojik bakımdan. En çok bilinen, ‘iş zekası’ diye tabir ettiğimiz veri görselleştirme, son yıllarda özellikle çok fazla kullanılan yapay zeka destekli çözümler bunların başını çekmektedir” dedi.

  KONSEPT; YERLİ VE MİLLİ ÜRÜN

  Ülkeden döviz çıkışını engellemeye çalıştıklarını belirten Uçar, “Aslında firma olarak çok fazla yurt dışında yazılım yapmış firmaların, yurt içindeki her türlü sektörde ihtiyaç gören yazılımlarının Ar-Ge’lerini hayata geçiriyoruz. O Ar-Ge sayesinde çıkan ürünleri de çok değerli şirketlere yerli ve milli konseptiyle insanlara sunmaya çalışıyoruz. İşimiz ülkeden dövizin çıkışını engellemek.

  Sektörel bazda, her sektörün ihtiyacı olan verilerin sınıflandırılması, tekelleştirilmesi, verilerin etiketlenmesi, veri sözlüğü haline getirilmesi ve bunların da iş sözlüğü haline getirilmesi üzerine ürünlerimizi geliştiriyoruz. Bu ürünün global piyasa değeri büyüklüğü yaklaşık 28 milyar dolar. Çünkü 2022 yılına kadar ülkemizdeki herhangi bir sektördeki firmaların, bu ürün gruplarına ihtiyacı olması halinde yabancı menşeili firmaların ürünlerini tercih etmeden, ülkemizden döviz çıkmadan, bunu tamamen yerli bir ürün konsepti haline getirip sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler