TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyasıİş dünyası 'Verimlilik Kongresi'nde buluştu

  İş dünyası ‘Verimlilik Kongresi’nde buluştu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İş dünyası ve akademi, İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin düzenlediği Kobiler ve Verimlilik Kongresinde buluştu.

  “Pandeminin Kobilere Sunduğu Fırsatlar” temasıyla düzenlenen iki günlük kongre programında KOBİ’ler ve Dijitalleşme, Covid-19 Pandemisi ve KOBİ’ler, Yeni gelişmeler Işığında İşletmecilik Fonksiyonları Açısından KOBİ’ler, KOBİ’lerde Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Kullanım, Endüstri 4.0 Yapay zeka, E- Business, E-İşletme, E-Üniversite, E- Ticaret, Sosyal medyadan satış, Bilişim Teknolojileri Kullanımı, Çevreye Dost Yeşil Üretim, KOBİ’lerde Yeni Nesil İş Modelleri tartışıldı.

  Kongre Sunuşunu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Müge Çetiner’in yaptığı etkinlikte, üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektör Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal açılış konuşmalarını yaptılar.

  KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan’ın davetli konuşmacı olarak katıldığı Kongreye İstanbul Ticaret Odası, TÜRKONFED, Corpitall, TUGİM ve İNGEV sponsor oldu. Kongrenin kapsamlı elektronik kitabı temmuz ayında okurlarla buluşacak.

  Is dunyasi verimlilik kongresinde bulustu 1 - i̇ş dünyası - haberton
  İş dünyası ‘Verimlilik Kongresi’nde buluştu

  KOBİLERİN YAŞAMSAL GÜCÜ İÇİN DİYALOG

  Pandemi ile dünyanın önemli bir sınavdan geçtiğini kaydeden Prof. Dr. Müge Çetiner, KOBİ’lerin yaşamsal güçlerini koruması ve rekabet güçlerinin arttırılmasında kamu, özel sektör ve bilim dünyasının diyalogunun önemine dikkati çekti.

  Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ise Kongrenin 10’uncu yılı ve temasına ilişkin şunları söyledi:

  “10 yıl önce, bugünün temasını öngörmeye çalışsaydık, pandemi belki yine notlarımız arasında bir risk olarak düşünülebilirdi. Ancak teknoloji, ekonomik krizler, küreselleşmenin etkileri gibi başlıklar o günün koşullarında ağırlığını korur, pandemi ilk aklımıza gelen madde olmazdı. Evet zaman değişti. Üretim ve hizmet anlayışının da yeniden tarif edildiği çok farklı bir noktaya geldik.

  Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin varlık amacı, felsefesi, yönetim ilkeleri, büyüme hedefleri, sorumluluk alanları 10 yıl öncesine göre çok daha kapsamlı.   Pandeminin işletmeler için yeni bir miladı tetiklediği de şüphesiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için temel rol üstlenen KOBİ’lerin pandemi krizine farklı bir projeksiyonla yaklaşmalarını kolaylaştırmak kongremizin esas hedefi.”

  Is dunyasi verimlilik kongresinde bulustu 2 - i̇ş dünyası - haberton
  İş dünyası ve akademi, İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin düzenlediği Kobiler ve Verimlilik Kongresinde buluştu.

  KRİZLERİN MESAJINI DOĞRU OKUMAK YÖNETSEL SORUMLULUK

  Eğitim alanında hizmet veren aile işletmeleri Kültür Koleji’nin 1958 devalüasyonunda kurulduğunu belirten Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver ise krizi fırsata dönüştürmenin içgüdüsel ve faydacı bir anlayıştan ziyade stratejik bir süreç olduğuna dikkati çekti.

  Akıngüç Günver, “Problemi doğru anlamayı ve yorumlamayı gerektirir. Krizin içindeki fırsatları görebilmek, sakin güç olarak meseleye karşıdan bakabilmeyi, çevikliği, yüksek bir analitik zekayı, çözüm üretmeyi, objektif değerlendirmeyi, akılcı iyimserliği denge içinde birleştiren, yüksek efor gerektiren, ortak akılla anlamına ulaşabilecek bir süreçtir. Krizin derinlerindeki fırsat arayışı kişisel çıkarların, yüksek ticari kaygıların bir adım ötesine taşıyarak insana ve ülkeye hizmet idealiyle yapılabiliyorsa bu büyük bir başarıdır.  

  Bugün üniversitemizin, Kök Değerlerini Borçlu Olduğu Aile İşletmemiz Kültür Koleji de bir kriz dönemi eseridir. 1958 devalüasyonu sonrasında mesleği mühendislik, tutkusu eğitim olan Kurucumuz ve Onursal Başkanımız İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç’ün girişimidir. Belki de biraz da bu nedenle her kriz bizim için okullarımızı geliştirmek için bir fırsat, adımlarımızı güçlendirmek, ayaklarımızı yere daha sıkı basmak için bir okul gibidir” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler