16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarIron Man'in en zorlu düşmanı

  Iron Man’in en zorlu düşmanı

  Avatar of onur savaş
  Onur Savaşhttps://haberton.com
  Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Robert Downey Jr 1965 de Newyork’da doğar. Babası henüz o daha çocukken Robert’ı uyuşturucuya alıştırır, Iron Man’in en zorlu düşmanı.

  Danscı bir annenin ve yönetmen bir babanın çocuğu olan Robert sinemayla küçük yaşta tanışır ve 6 yaşında bir filmde küçük bir rol oynar. Babası henüz o daha çocukken Robert’ı uyuşturucuya alıştırır. 11 yaşına geldiğinde anne ve babası boşanır. Uyuşturucu bağımlısı olduğu için hiç bir okul onu kabul etmez. Aktör olur. 1984 de Sarah Jessica Parker ile tanışır. Ancak uyuşturucu bağımlılığı yüzünden bu ilişki uzun soluklu olmaz.

  Uyuşturucu kullandığı için iki kez tutuklanır ve hapse girer. Kendisi ” Hapiste çok dayak yediğini ve kan gölünün içinde yüzdüğünü ” belirtir. 1992 yılında Charli Chaplin’i canlandırdığı rolüyle Oscar’a aday olur. Ally Mc Beal adlı dizide rol alır. Ancak uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle diziyle ilişkisi kesilir. Uyuşturucunun pençesine düşmüş Robert gelgitli bir hayat sürer ve hayatında bir türlü istikrarı yakalayamaz. 2004 de Susan’la tanışır.

  Ona evlenme teklif eder. Ancak Susan ” Uyuşturucuyu bırakmazsa onunla asla evlenmeyeceğini söyler” Bunun üzerine Robert sebat eder, iradesine hakim olur ve uyuşturucuyu bırakır. Evliliğinden üç çocuk sahibi olur. Kendini sinemaya adar. Sherlock Holms, Iron man gibi filmlerle adını unutulmazların arasına yazdırır. Sevgili okurlar Robert Downey Jr‘ı Demiradam filmlerindeki Tony Stark karakteriyle Dünya dışından gelen uzaylı düşmanlara karşı, robotlara karşı savaş verdiğini biliyoruz. Ama anlaşılan Tony Stark’ın hayatındaki en zorlu düşmanı uyuşturucuymuş. Ve o bu azılı düşman karşısında eşi Susan’ın desteğiyle zafere ulaşmış. Sevgili okurlar, ben her zaman Allah iyi insanlarla karşılaştırsın derim. Robert’ın en büyük şanssızlığı onu çocuk yaşta uyuşturucuya alıştıran babası, en büyük şansı ise onu uyuşturucu batağından kurtaran eşi Susan’dır. Ne oldum değil, ne olacağım demeli insan.

  Iron man'in en zorlu düşmanı
  Iron Man’in en zorlu düşmanı

  Marmara Denizi Ölüyor

  Sevgili okurlar bir kaç haftadır Marmara Denizinin her tarafını kaplayan deniz salyası yani müsilaj gündemde. Bunun nedenleri bu yıl ki Marmara denizi sıcaklığının 2.5 derece daha sıcak olması ve uygun atık yönetiminin yapılmıyor oluşu. Marmaraya kıyısı olan yerleşim yerlerinin bazılarından hiç arıtma yapılmadan denize atık deşarj ediliyor, arıtma olan yerlerden ise uygun değerler dışında deşarj yapılıyor. Güzelim Marmara denizi ölüyor.

  Denizin yüzeyini kaplayan salya tabakası bir müddet sonra derine çökecek ve burada yaşayan balıkların ölmesine neden olacak. Çok yakın bir gelecekte sofralarda balık bulamayacağız ve Marmara denizi çok kötü kokmaya başlayacak. Marmara denizi ölüyor. Kurtarılabilir mi bilmiyorum. Belki bu saatten sonra onu anca süper kahramanlar kurtarabilir. Iron man, Kaptan Amerika, Batman, Süpermen… Ama devletimizin yapabileceği şeyler de var. O da mevcut arıtma tesislerinin çevreye uygun değerlerde atık deşarj etmesini sağlamak ve yeni arıtma tesislerinin devreye alınmasını sağlamak.

  İpek Er

  İpek Er’e tecavüz eden ve onu sosyal utanca sürükleyip intiharına neden olan Musa Orhan beraat etti. Allah’ım çıldıracak gibiyim. Bu nasıl adalet? Kaçıncı kez tecavüzcüler, sapıklar hakimler tarafından kurtarılıyor. Bu ülkede halkın adalete güveni kalmadı. Sanatçı Ezgi Mola bu kararı eleştirdiği bir tweet attığı için hakkında hakaret davası açılmış. ” Vicdansızlığınızda boğulun ” demiş. Yalan mı söylemiş? Bu ülkede artık adalet; tecavüzcüleri koruyor ve haksızlığa sessiz kalmayan kadınları susturmaya çalışıyor. El insaf!
  #Ezgimolayalnızdeğildir
  #MusaOrhanTutuklansın

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler