TRY - Türk Lirası
EUR
20,285
USD
18,830
GBP
22,717
CNY
2,776
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerIrkçı siyasetçiye Mardin'den İngilizce çeviri Kur'an

Irkçı siyasetçiye Mardin’den İngilizce çeviri Kur’an

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Mardin’de bir araya gelen 61 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan’a, İngilizce çeviri Kur’an-ı Kerim gönderdi.

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi ev sahipliğinde toplanan Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu temsilcileri, Hollanda ve İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıları kınadı. STK’lar adına yapılan açıklamayı okuyan İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı ve STK Platformu Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa, “Son yüzyılda iki dünya savaşı, yüzlerce iç savaş ve yüz milyonlarca insanın ölümüyle neticelenen dramatik bir asır yaşandı. 21’inci yüzyıldayız; hala her gün milyonlarca insan, açlık ve susuzluk nedeniyle hayatını kaybetmektedir.

Irkci siyasetciye mardinden ingilizce ceviri kurangh - yerel haberler - haberton
Irkçı siyasetçiye mardin’den i̇ngilizce çeviri kur’an

Cehalet, sefalet, çevre ve uzay kirliliği yanında insanlar anlamsızlık ve inançsızlık içinde bunalımlara sürükleniyor. Bunun sorumluları kimlerdir? Bunun sorumluları elbette ki ırkçılık, yabancı düşmanlığı, inançsızlık, kutsala saldırı, ahlaksızlık, ailesizlik ve yalnızlaşmayı himaye eden akımlar, partiler, kurumlar, şirketler ve ülkelerdir. Bunun sorumluları tevhit, adalet, ahlak, hukuk, iyilik, merhamet ve insani erdemleri tavsiye eden Kur’an’ın hayat veren semavi ve evrensel mesajlarına kulak tıkayanlardır” dedi.

Konuşmanın ardından STK temsilcileri, Kur’an-ı Kerim’i yakan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan’a Kur’an’ın İngilizce çevirisini gönderdi. Kur’an’ın girişine İngilizce ‘İnsan bilmediğinin düşmanı ve cahilidir! Lütfen yaktığın bu kitabı önce oku; sonra anlamaya çalış’ notu yazan Necmettin Başboğa ile Memur-Sen İl Başkanı Abdulselam Demir, Rasmus Paludan’ın Danimarka’daki adresine kargo ile yolladı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler