TRY - Türk Lirası
EUR
19,336
USD
18,623
GBP
22,478
CNY
2,596
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaÖne Çıkanİran yeni füze kentini tanıttı

İran yeni füze kentini tanıttı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yürüttüğü füze programı nedeniyle Batılı ülkelerle gerginlik yaşayan İran yeni füze kentini tanıttı.

İran Devlet Televizyonu, İran Devrim Muhafızları’nın öncülüğünde inşa edilen yeni bir “yeraltı füze kentinin”görüntülerini yayınladı.Yeni yeraltı füze kentinin açılışına İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Alirıza Tengsiri ve bazı diğer üst düzey askeri komutanlar katıldı. Yeri açıklanmayan yeni füze kentinin açılış töreninde, Devrim Muhafızları’nın kullanımına yönelik yerel imkânlarla geliştirillen yeni füze sistemlerinin teslim edildiği belirtildi.

İran yeni füze kentini tanıttı
İran yeni füze kentini tanıttı

YENİ SİSTEMLER HAREKET HALİNDEYKEN ATEŞLEYEBİLİYOR

Geliştirilen yeni bir füze sisteminde, füzenin ateşlendikten sonra hedefini değiştirme teknolojisine sahip olduğu kaydedildi. Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Alirıza Tengsiri yaptığı konuşmada, “ Yeni füzelerin menzili geçmiş füzelere göre değişmiştir.  Yeni sistemler hareket halindeyken ateşlenebiliniyor” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler