TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıIrak Sanayi Odaları Federasyonu'ndan çağrı

  Irak Sanayi Odaları Federasyonu’ndan çağrı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Irak Sanayi Odaları Federasyonu ile görüşen Uluslararası Sanayiler ve İş insanları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “Çok verimli bir görüşme  oldu. Türk firmalarının Irak’taki etkinliğini arttırmak üzerine, onların da istekli  olduklarını gördük” dedi.

  Irak’taki çalışmalarına devam eden USİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç ve yönetimi, son olarak Irak Sanayi Odaları Federasyon Başkanı Adil O.ussein ve yönetimi ile bir araya geldi. Görüşmede , Türkiye’den farklı sektörlerde hizmet veren firmaların temsilcisi iş insanları da yer aldı.

  Heyetlerin birbirlerine karşılıklı plaket takdim ettiği toplantıda, Federasyon Başkanı O.ussein, Türk şirketlerinin Irak’taki iş fırsatlarından yararlanmasını istedi.

  “İŞ BİRLİKLERİNİN ARTTIRILMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDULAR”

  Ziyarete ilişkin bilgi veren USİAD Genel Başkanı Kılıç, “İki ülke arasındaki ticaret ve iş birliğini arttıracak bir görüşme gerçekleştirdik. Irak Sanayi Odaları Federasyonu’nun değerli başkanı ve yönetimine bizlere gösterdikleri misafirperverlik ve ilgi çok teşekkür ederiz, kendimizi evimizde gibi hissettik. Türkiye’nin bölgedeki çalışmaları hakkında, muhataplarımıza bilgi verdik. Onlar da Türk şirketlerinin Irak’taki çalışmalarından duydukları memnuniyetleri dile getirerek, iş birliklerinin arttırılması için çağrıda bulundular.

  Irak sanayi odalari federasyonundan cagri 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Irak sanayi odaları federasyonu’ndan çağrı

  Çok verimli bir görüşme  oldu, Türk firmalarının Irak’taki etkinliğini arttırmak üzerine, onların da çok istekli  olduklarını  gördük. İlerleyen süreçte ikili ilişkilerimiz daha da kuvvetlenerek devam edecek ve Türkiye’nin Irak ile olan ticari ilişkilerine katkı sunmaya devam edeceğiz “dedi.

  ÖZEL SEKTÖRÜN GELİŞMESİ İÇİN ANLAŞMAYA VARILDI

  Ayrıca toplantıda bir anlaşmaya da varılarak, özel sanayi sektörüne yönelik sanayi projelerinin geliştirilmesi, rehabilitasyonu ve kurulmasına hizmet etmek üzere Irak Sanayi Odaları federasyonu üyelerine, hızlı vize verilmesi ve işgücü piyasasına uzmanlık ve insan gücü istihdamı sağlanması amacıyla, USİAD tarafından Nasıriye Valiliğine ve Nasıriye Sanayi Şehri içindeki organize sanayi bölgesi ziyaret edilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler