TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaÖne Çıkanİnsanlar seyahate temkinli yaklaşıyor

İnsanlar seyahate temkinli yaklaşıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Google tarafından 5 Avrupa ülkesi ile ABD’de yapılan araştırma, pandemi nedeniyle insanların bseyahate “son derece temkinli” yaklaştıklarını ortaya koydu.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin, “Korona Virüsü (Covid-19) sonrası nasıl bir dünya bizi bekliyor?” başlıklı raporunda Google araştırmasına da yer verildi.

“Google araştırması, Covid-19 pandemisi sonrasında insanların seyahatle ilgili yaklaşımlarına dair önemli ipuçları barındırmaktadır” denilen raporda, “Araştırma, turizm sektörünü zorlu bir sürecin beklediğini göstermektedir” denildi ve şu değerlendirme yapıldı:

“Google tarafından 10-12 Nisan tarihleri arasında ABD, İtalya ve Fransa’da 1000’er, İspanya’da 750 ve Almanya ve İngiltere’de 1500’er katılımcı olmak üzere toplamda 6 bin 750 kişiyle yapılan araştırma, insanların seyahate karşı son derece temkinli bir yaklaşım içinde olduklarını sergileyen sonuçlar ortaya koymuştur.

“Google araştırmasına göre; Alman tatilciler İngilizlere göre tatile daha istekli bir tablo çizmektedir. 

“‘Tatil amaçlı olarak yurt içinde ne zaman seyahate çıkmayı planlıyorsunuz?’ sorusuna verilen yanıtlar, önümüzdeki 6 aylık süreçte yurt içi tatile en istekli olanların Fransızlar olduğunu ortaya koyarken Fransızları İtalyanlar ve Almanlar izledi. Tatile en az istekli olanlar ise İngilizler oldu.

“‘Tatil amaçlı olarak yurt dışına ne zaman seyahat etmeyi planlıyorsunuz?’ şeklindeki soruya verilen yanıtlar, yurt dışı tatile en istekli grubun Alman vatandaşları olduğunu ortaya koymaktadır. 

“Almanların yüzde 17’si önümüzdeki 3 aylık dönemde yurt dışı seyahat planı yaparken 3-6 ay içinde yurt dışı tatil planı yapan Almanların oranı yüzde 24 seviyesinde bulunmaktadır. Önümüzdeki 6 aylık dönemde yurt dışı tatil planı konusundaki en isteksiz ülkeler ise ABD ve İtalya olmuştur.” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler