15.9 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
22 C
İzmir
24 Eylül 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarİnsanlar değişmezler alışırlar

  İnsanlar değişmezler alışırlar

  Avatar of mustafa can altuntaş
  Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
  Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her zaman inandığım bir şey vardır; insanlar değişmezler sadece alışırlar. Pek çoğumuz artık eskisi gibi olmadığımızı, zamanla değiştiğimizi söylüyoruz.

  Ama bilmiyoruz ki sadece olaylara karşı tutumumuz değişiyor, yaşadığımız acılara bünyemiz bağışıklık kazanıyor ve eskiden bizi üzen ya da mutlu eden şeylere aynı reaksiyonu veremiyoruz. Atalarımızın da dediği gibi: “İnsan yedisinde neyde yetmişinde de odur.” Aslında anlatmak istediğim düşüncenin ana temasını bu sözle aydınlatabiliriz.

  İnsanlar değişmezler alışırlar
  İnsanlar değişmezler alışırlar

  Mesela çocukken bisiklet öğrenmeye başladığımızda düşmekten korkardık ama düşe kalka öğrenirdik. Sonrasında düştüğümüzde ise ilki kadar canımız yanmazdı. Çünkü o acıya alışırdık. Ya da hayatımızdan giden insanlara da zamanla alışırız. Belki ilk başta yaralar ama sonrasında herkesi oluruna bırakırız. Çektiğimiz aşk acıları gibi… Ayrılıklarımızın ilk zamanları canımız çok yanar ama zaman geçtikçe kanayan yaralarımız kabuk bağlar. Ve o yaralar hayatın akışında kaybolup gider. Her ayrılık kendine özel olsa da her acı bir öncekinden daha tanıdık gelir ve atlatmamız daha kolay olur.

  Diyeceğim o ki; değiştiğimiz sandığımız her an alıştığımız başka bir ana işaret eder. Bizleri güçlendiren ise alıştığımız zorluklar olur. Değiştiğimizi düşündüren şey ise güçlenmemizdir.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler