TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİngiltere'de kelebek türleri yüzde 80 azaldı

İngiltere’de kelebek türleri yüzde 80 azaldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İngiltere merkezli bir sivil toplum kuruluşunun bugün yayınlanan 2022 Kelebekler raporuna göre ülkedeki kelebek türleri yüzde 80 oranında azaldı.

Kelebek Koruma kuruluşu, 1970’lerden bu yana İngiltere’de kelebek türlerinin yüzde 80 azaldığını bugün yayınladığı raporunda açıkladı. Kelebeklerin ekosistemin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan kuruluş, bu tip ani düşüşlerin, daha geniş biyolojik çeşitlilik krizinin açık bir uyarı sinyali olduğunu ifade etti. Kelebek popülasyonunda meydana gelen büyük ölçekteki azalmanın, büyük bir endişe kaynağı olduğunu belirten kuruluş, kelebeklerin çevre sağlığının hassas bir göstergesi olduğu vurgulandı.   

Ingilterede kelebek turleri yuzde 80 azaldis - dış haberler - haberton
İngiltere'de kelebek türleri yüzde 80 azaldı 2

Son raporun yedi yıl önce yayınlandığı belirtilen raporda, 59 tür kelebeğin değerlendirmesinin yapıldığı ve gözlem yapılan bölgelerdeki kelebek bolluğunun ortalama yüzde 6, dağılımlarının ise yüzde 42 oranında kaybolduğu ortaya kondu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler