TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİngiltere'de kar yağışı etkili oldu

İngiltere’de kar yağışı etkili oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İngiltere’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Manchester Havalimanı kar yağışından dolayı pistlerini geçici olarak kapattı, hafta sonu bazı bölgelerde hava sıcaklığının eksi 10 dereceye düşeceği belirtildi.   

İngiltere Meteoroloji Ofisi (MET ofisi), hafta sonu ülkenin kara teslim olacağını belirterek orta şiddette yağışı temsil eden sarı uyarı bülteni yayınladı. MET Ofisi buzlu otoyollara vurgu yapıp vatandaşların dikkatli seyahat etmesi konusunda uyardı. Diğer taraftan İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), iç mekan sıcaklıklarını en az 18 derecede tutmaları gerektiğini tavsiye etti.

Manchester Havalimanı bugün sabah saatlerinde iki pistini, buzlanma sebebiyle geçici olarak kapattı. Açıklamada “Yoğun kar yağışı nedeniyle her iki pisti de geçici olarak kapattık. Sağlık ve güvenlik her zaman birinci önceliğimiz olacak ve operasyonlar ilk fırsatta yeniden başlayacak” ifadeleri yer aldı. Yetkililer daha sonra açıklama yaparak pistlerden birinin açıldığını duyurdu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler