TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİngiltere Rusya’yı aşı bilgilerini çalmakla suçladı

İngiltere Rusya’yı aşı bilgilerini çalmakla suçladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İngiltere, Rus istihbaratını yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını geliştirme çalışmaları yürüten kuruluşların aşı bilgilerini çalmakla suçladı. 

Suçlamaya ilişkin bir açıklama da İngiltere Ortak İstihbarat Komitesi eski Başkanı Lilian Pauline Neville-Jones’ten geldi. Neville- Jones, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu saldırılardan haberi var” dedi.

İngiltere Siber Güvenlik Merkezinin (NCSC) yayımladığı, küresel kuruluşlara karşı yürütülen siber saldırılara ilişkin tavsiye belgesinde, Covid-19 aşısını geliştirme çalışmaları yürüten kuruluşlara karşı Rus istihbarat servisiyle ilişkilendirilen tehdit gruplarınca siber saldırılar düzenlendiği bildirildi. Belgede, “The Dukes” ve “Cozy Bear” isimleriyle de bilinen APT29 adlı gruptan yapılan saldırıların Rus istihbarat servisiyle ilişkilendirildiği belirtildi.

“SALDIRILARDAN PUTİN’İN HABERİ VAR”

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) söz konusu siber saldırıların doğrudan Rus istihbaratıyla ilişkili olduğunu öne sürdü. İngiltere Ortak İstihbarat Komitesi eski Başkanı Lilian Pauline Neville-Jones, İngiliz medyasına yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu saldırılardan haberi olduğunu öne sürdü.

İngiltere, rus istihbaratını yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısını geliştirme çalışmaları yürüten kuruluşların aşı bilgilerini çalmakla suçladı.  

SALDIRILARIN HEDEFİNDE OXFORD VE COLLEGE LONDON VAR

Söz konusu siber saldırıların hedeflerinin Oxford Üniversitesi ve Imperial College London olduğu açıklandı.  İngiliz sağlık uzmanları, daha önce olumlu sonuçlar veren bir aşı adayı üzerinde çalışmaların sürdüğünü ve yüzde 80 ihtimalle Eylül ayına kadar aşının hazır olacağını duyurmuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler