TRY - Türk Lirası
EUR
17,4963
USD
16,7854
GBP
20,3260
CNY
2,5052
25.6 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
4 Temmuz 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİngiltere bazı Türkiye kısıtlamalarını kaldırdı

  İngiltere bazı Türkiye kısıtlamalarını kaldırdı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “İngiltere bazı Türkiye kısıtlamaları konusunda daha önce söz verilen olumlu adımların atıldığını, hayata geçtiğini ve bunların kaldırıldığını görmek daha olumlu bir hava estirdi” dedi.

  Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, İngiltere ziyareti kapsamında basına açıklama yaptı. İngiltere ile Türkiye arasındaki savunma sanayii ilişkilerinin daha da ileriye taşınması konusunda adımlar atıldığını belirtti.

  Prof. Dr. Demir açıklamasında “Özellikle Türkiye’ye uygulanan bazı kısıtlamalar konusunda daha önce söz verilen olumlu adımların atıldığını, hayata geçtiğini ve bunların kaldırıldığını görmek daha olumlu bir hava estirdi” dedi.

  Savunma Sanayi Başkanı sözlerine şöyle devam etti;

  “Bu adımların atılması müttefiklik ruhu içinde hareket etmenin önemini ve İngiltere tarafının bu ruha uygun davranması durumunda ne kadar pozitif bir gündem oluşabileceğini gördük. O açıdan pozitif gündeme yoğunlaşmak hem ikili ilişkiler açısından hem de müttefiklik açısından çok faydalı bir atmosfer oluşturuyor.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler