TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamİnegöl'de mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı

  İnegöl’de mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bursa’da etkisini sürdüren sağanakta İnegöl’de mevsimlik işçilerin kaldığı çadır kent su altında kaldı. Aileleri ile birlikte zor anlar yaşayan yüzlerce işçi, yardım istedi.

  İlçedeki Kurşunlu Mahallesi’ne çilek hasadı için Şanlıurfa’dan gelen mevsimlik işçilerin yaşadığı çadır kenti, sağanak nedeniyle su bastı. Dün akşam etkisini artıran yağmurla birlikte 50’ye yakın çadır su altında kaldı. Aileleri ile birlikte zor anlar yaşayan mevsimlik işçiler gece boyunca nöbet tuttu. 

  İnegöl'de mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı
  İnegöl’de mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı

  ‘GECE ÖLÜMLE PENÇELEŞTİK’

  Çadır kentte 300 tarım işçisinin olduğunu, çocuklarla birlikte bu sayının 500’e ulaştığını söyleyen işçilerden Abdullah Durmuş, “Şanlıurfa’dan geliyoruz, tarım işçisiyiz. Burada selin altında kaldık. Devletimizden yardım istiyoruz. Halimizi görüyorsunuz. Battaniyeler, döşekler hepsi ıslandı. Çoluk çocuk nasıl yatacak, bu geceyi nasıl geçireceğiz? Belediye bize kepçe gönderdi, şurayı açtık.

  Bursa’da etkisini sürdüren sağanakta i̇negöl'de mevsimlik işçilerin kaldığı çadır kent su altında kaldı. Aileleri ile birlikte zor anlar yaşayan yüzlerce işçi, yardım istedi.
  Bursa’da etkisini sürdüren sağanakta İnegöl’de mevsimlik işçilerin kaldığı çadır kent su altında kaldı. Aileleri ile birlikte zor anlar yaşayan yüzlerce işçi, yardım istedi.

  Çadırları kurtarmak için kendi çoluk çocuğumuzu kurtarmak için yağmur kanalı açtık. Çoluk çocuk buradayken sel bastı. Sel basınca çadırdan çıkmak zorunda kaldık. Makarnamız, bulgurumuz hepsi gitti. Gece ölümle pençeleştik” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler