31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaİnce Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle bir arada

  İnce Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle bir arada

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  CHP’li Muharrem İnce Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle görüştü. İnce, ” Bir ayrıcalık istemiyorlar. Kurallar istiyorlar, üniversite hocalarının rektörü seçmesini istiyorlar” dedi.

  Muharrem İnce’nin ziyareti öğrenciler tarafından sosyal medyada canlı olarak yayınlandı. 

  “TALEPLERİ HAKLI”

  CHP Yalova  Eski Milletvekili Muharrem İnce, öğle saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi’ne geldi. İnce öğrencilerle görüştükten sonra üniversiteden ayrıldı. “Ben bugün buraya siyasetçi kimliğimle gelmedim. Fizik öğretmeni kimliğimle geldim.” diyen Muharrem İnce, şunları söyledi: “Öğretmenlik yaparken Boğaziçi’ni kazanan öğrencilerle hep gurur duyduk. Onlar bu ülkenin akıllı evlatları. Talepleri haklı, bir ayrıcalık istemiyorlar. Üniversite hocalarının rektörü seçmesini istiyorlar. Kabe fotoğrafında olduğu gibi provokasyonların öğrencilerin işi olmadığını onlar da söylediler.

  İnce, boğaziçi üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi
  İnce, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi

  Rektör hoca haber gönderdi bir güvenlik görevlisiyle, ‘gelin konuşalım’ diye. Öğrencilere sordum, ‘gitme’ dediler. Ben de öğrencileri dinledim, gitmedim. İstedikleri şey;  eskiden olduğu gibi rektörleri önce hocalar seçsin, sonra YÖK’e bildirilsin, YÖK Cumhurbaşkanı’na bildirsin. 40 yıl önce bile daha demokratik bir durum söz konusuydu.

  Çocukları bu geriye gidişi hazmedemiyorlar. Onlara bir öğretmen olarak dikkatli olun, kışkırtmalara kulak asmamalarını ve dikkatli olmalarını söyledim. Bütün siyasetçilere davet yapmamı istediler. ‘Bütün partiler gelsin buraya biz derdimizi anlatmak istiyoruz’ dediler. Ben de sizin aracılığınızla siyasilere çağrıda bulunuyorum, öğrenciler sizi bekliyorlar, size çay ikram etmek ve dertlerini anlatmak istiyorlar.

  “ARAYA BAZILARI SIZMIŞ OLABİLİR”

  Muharrem İnce, “Bu sadece Boğaziçi Üniversitesi’nin sorunu değil, Türkiye’deki bütün üniversitelerin toptan bir sorunu. Diğer üniversiteler için de aynı sorun geçerli. Onlar da zaten bir ayrıcalık istemiyor, bütün üniversitelerle ilgili talepleri bu.

  Araya bazıları sızmış olabilir. Bunlar her yerde olur ama öğrenciler orada, bahçedeler. Onların hepsi öğrenci. Onları kötü göstermek için birtakım kötü senaryolar uygulanıyor. O senaryolara kamuoyunun inanmaması gerekiyor. Çocuklar taleplerinde haklıdır” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler