TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,679
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamİlkokul öğrencilerinden sessiz çığlık eylemi

İlkokul öğrencilerinden sessiz çığlık eylemi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ardahan’ın Göle ilçesinde ilkokul öğrencileri, kış aylarının gelmesiyle artan trafik kazalarına farkındalık için öğretmenleri ile sessiz çığlık eylemi düzenledi.

Trafik polislerinin kontrolünde 5’er dakika yol kesen öğrenci ve öğretmenler, sürücüleri başta kış lastiği olmak üzere yayalara yol vermeleri ve kurallara uymaları konusunda uyardı.

İlkokul öğrencilerinden sessiz çığlık eylemi
İlkokul öğrencilerinden sessiz çığlık eylemi

Türkiye’nin en soğuk yerleşim yerlerinden olan Göle ilçesindeki okullarından öğretmenleri eşlinde çıkan öğrenciler, ellerinde pankart ve dövizlerle ‘Yayaya yol ver’ diye slogan atarak yürüdü. Öğrencilere çevredekiler de alkışları ile destek verdi. Trafik polisleri kontrolünde, geçen yıl ölümlü trafik kazasının yaşandığı Göle çevre yolu ile Oltu ve Kars Caddesi’nde 5’er dakika yol kesen öğrenciler, sessizce bekledi. Eylemlerinin ardından öğrenciler, öğretmenleri ile yanlarına gittikleri sürücülere, başta kış lastiği olmak üzere yayalara yol vermeleri ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ardahan'ın göle ilçesinde ilkokul öğrencileri, kış aylarının gelmesiyle artan trafik kazalarına farkındalık için öğretmenleri ile sessiz çığlık eylemi düzenledi.
Ardahan’ın Göle ilçesinde ilkokul öğrencileri, kış aylarının gelmesiyle artan trafik kazalarına farkındalık için öğretmenleri ile sessiz çığlık eylemi düzenledi.

Etkinlikle ‘trafik terörü’ne farkındalık oluşturduklarını belirten Göle Hüseyin Gedik İlkokulu’nun müdürü İsmail Akkaş, “İlçemizde özellikle kar yağınca kazalar artıyor. Buna dikkat çekmek için hazırladığımız dövizlerle ilçe merkezinde gezerek üç önemli kara yolunda 5’er dakika olmak üzere polis kontrolünde yol kestik. Sürücüleri özellikle araçlarında kış lastiği kullanmaları, geçitlerde yayalara yol vermeleri ve trafik kurallarına uymalarını istedik.

Halkımız da bize alkışları ile destek verdi. Umarız biraz olsun dikkat çekmişizdir çünkü bu yollarda artık üzücü olaylar duymak istemiyoruz. Biraz dikkat ve kurallara uyduğumuz takdirde kimse zarar görmez” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler