19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazar, Eylül 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamİlkokul müdüründen mahallesinde kitap okuma etkinliği

  İlkokul müdüründen mahallesinde kitap okuma etkinliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İlkokul Müdürü Ertan Çekiç bulunduğu mahallede kitap okuma etkinliği düzenledi

  Edirne‘de, Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç, okulunun bulunduğu mahallede özellikle ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelerek, kitap okuma etkinliği düzenledi.

  Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç, okulunun bulunduğu Yeniimaret Mahallesi’nde muhtar Eren Kaçarlar ile birlikte ‘Mahallem okuyor’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında mahallesinde özellikle ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelen Çekiç, sokakta kitap okuma etkinliği düzenledi. Mahallelinin katılım gösterdiği etkinlikte yarım saat boyunca kitap okundu.

  Ilkokul mudurunden mahallesinde kitap okuma etkinligi 2 - yaşam - haberton
  İlkokul müdüründen mahallesinde kitap okuma etkinliği

  ‘DAHA GÜZEL DÜNYA İÇİN KİTAP OKUYACAĞIZ’ 

  Amaçlarının sadece çocukların değil velilerin de okuma alışkanlığının artmasını sağlamak olduğunu söyleyen Çekiç, “Biz de bu bilinçle değerli mahalle muhtarımız ve Yeniimaret Mahallesi sakinleriyle kitap okuma seferberliği ilan ettik. Bugün bu sokakta okuyoruz, yarın diğer sokaklarda okuyacağız. Evlerde, her yerde okuyacağız. Amacımız, okuma bilinci kazandırabilmek. Eğitimin en önemli ayağı kitap okumaktır. Biz, insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Amacımızın büyüklüğünün ve kutsallığının farkındayız. Kitaplar dünyayı değiştirmez belki ama insanları değiştirebilir, insanlar da dünyayı değiştirebilir. Daha güzel bir dünya için kitap okuyacağız” dedi. 

  ‘MAHALLE MAHALLE GEZECEĞİZ’

  Yeniimaret Mahallesi’nin muhtarı Eren Kaçarlar da projeyi daha da geliştirerek tüm mahalleye yayacaklarını belirtti. Kaçarlar, “Bu projeyi daha da geliştirmek istiyoruz. Sadece bu sokakla kalmayacak bu proje. Mahalle için gerekirse elimizden ne geliyorsa onu yapmak istiyoruz. Mahalle mahalle gezeceğiz. Eğitim için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler