TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanatİlk Film Geliştirme Kampına son başvuru 1 Temmuz

  İlk Film Geliştirme Kampına son başvuru 1 Temmuz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir Sinema Ofisi yönetmen ve yapımcı adaylarını sektörle buluşturacak. İlk Film Geliştirme Kampına son başvuru 1 Temmuz.

  İzmir Sinema Ofisi ilk film projesi geliştirme kampı düzenliyor. 19-23 Temmuz tarihlerinde yapılacak kamp için son başvuru tarihi 1 Temmuz.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i sinema sektörü için alternatif bir merkeze dönüştürme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Sinema Ofisi, ilk film projesi geliştirme kampı düzenliyor. 19-23 Temmuz tarihlerindeki kampa katılmaya hak kazanan 5 uzun metraj film projesinin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı beş günlük yoğun bir proje geliştirme eğitimi alacak.

  Doğayla iç içe bir sanat merkezi olarak kurgulanan K2 Urla Nefes Alanı’ndaki kampta katılımcıların eğitim, konaklama ve yeme içme masrafları İzmir İlk Film Projesi Geliştirme Kampı organizasyonu tarafından karşılanacak. Sinemacı adayları İzmir Sinema Ofisi çalışmaları kapsamında düzenlenecek eğitim programı boyunca sektörde başarılı profesyonel sinemacılar ile buluşacak. Kamp ile sinemacı adaylarının film projelerini uluslararası film marketleri ile potansiyel ortak yapımcılara sunmaya hazır hâle getirmesi amaçlanıyor. 

  İlk film geliştirme kampına son başvuru 1 temmuz
  İlk Film Geliştirme Kampına son başvuru 1 Temmuz

  Sinemacı adayları sektörle buluşacak

  Eğitimler yapımcı Müge Özen ile yönetmen ve senarist Ali Vatansever’in önderliğindeki uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek. Kampta ayrıca sinema sektörünün önde gelen isimleri, katılımcılarla deneyimlerini birebir paylaşmak ve alanlarıyla ilgili konuşmalar yapmak için kampa katılacak:

  • Yapımcı Zeynep Atakan – Yapım Ustalık Sınıfı
  • Yönetmen Pelin Esmer – Yönetmenlik Ustalık Sınıfı
  • Yönetmen ve Senarist Çağıl Bocut – İlk Filmini Çekmek
  • Yapımcı ve Dağıtımcı Ersan Çongar – Dağıtım ve Satış
  • Yapımcı Armağan Lale – İlk Filmini Yapmak
  • Yönetmen ve Senarist Tunç Şahin, Oyuncu Nezaket Erden – Oyuncu Yönetmen İlişkisi
  • Festival Direktörü Azize Tan – Filmlerin Festival Yolculuğu
  • Yapımcı Emine Yıldırım – Bütçeleme ve Finansman 

  Proje dosyalarını inceleyecek seçici kurulda ise Müge Özen, Bengi Semerci ve Ali Vatansever’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Sinema İzmir projesinden sorumlu idareciler yer alacak. Başvuru sahiplerinin ve projelerinin İzmir ile olan bağı ise değerlendirmelerde önemli bir kriter olacak.

  Başvurular için son tarih 1 Temmuz Cuma olarak belirlendi. Forma izmirsinemaofisi.org adresinden ulaşmak mümkün. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler