TRY - Türk Lirası
EUR
19,532
USD
18,642
GBP
22,614
CNY
2,671
7 Aralık 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş Dünyasıİlk ara tatilde Karadeniz'e rezervasyonlar arttı

İlk ara tatilde Karadeniz’e rezervasyonlar arttı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eğitim öğretimin ilk ara tatilde doğayla iç içe olmak isteyenler Karadeniz Bölgesi’ndeki tesislerde rezervasyonlarını yaptırdı

Eğitim-öğretim yılının ilk ara tatilinde doğayla baş başa kalmak isteyenlerin tercihi Karadeniz Bölgesi oluyor. Trabzon’da Uzungöl Turizm Merkezi ile Rize’de Ayder Yaylası ve İkizdere Vadisi’nde otel, pansiyon, bungolav evler ile termal tesislerde rezervasyonlar arttı.

Karadeniz Bölgesi, son yıllarda doğa tatili tercih edenlerin gözde adresi haline geldi. Pandemi döneminde uzun süre evde kalanlar, tatil planlamalarını doğadan yana kullanıyor. Eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili öncesi de Trabzon’da Uzungöl Turizm Merkezi ile Rize’de Ayder Yaylası ve İkizdere Vadisi’nde otel, pansiyon, bungolav evler ile termal tesislerde rezervasyonlar arttı. Bölgeye gelen tatilciler, sonbaharda renk cümbüşü oluşan yaylalarda, milli parklar, vadiler ve şelaleleri ziyaret ediyor, doğa yürüyüşü yapıyor. Termal kaplıcalarda şifa arayanlar da sıcak su havuzlarına giriyor.

” Pandemi döneminde yaşadığımız yaralarımızı ufakta olsa sardık “

‘UZUNGÖL’E RAĞBET VAR’

Uzungöl’de turizmci Murat Akyüz, yaklaşan ara tatili öncesi rezervasyonların arttığını belirterek, “Oldukça ilgi var. Tatilde kısa bir turizm sezonu yaşayacağımızı düşüyoruz. Bu sene çok güzel bir turizm sezonu geçirdik. Pandemi döneminde yaşadığımız yaralarımızı ufakta olsa sardık” dedi. Turizmci Hüseyin Kurtar ise, “Ara tatil öncesi çok fazla rağbet alıyoruz. Yerli turistlerimizi çoğunlukla ağırlayacağız” diye konuştu.

‘TERMAL TESİSLER İYİ BİR ALTERNATİF’

Rize’nin İkizdere Vadisi’nde yer altından 72 derece sıcaklıkla çıkan ve içerdiği 4 bin 541 mineral oranı ile dünyanın en kalitelilerinden olduğu ifade edilen termal su kaynağı, şifa arayanların adresi oluyor. Termal tesis yöneticisi Amaç Ekşi, “Şehir karmaşasından kaçmak isteyen tatilciler pandemi sürecinde doğa tatilini keşfetti. Doğa tatili için Karadeniz‘e gelenler, yayla ve şelaleleri gezerek, doğayla iç içe zaman geçiriyor. Mevsimsel olarak değişiklik gösteren doğasıyla, yılın 12 ayı misafirlerini ağırlıyor. Tatilcilere termal tesisler de iyi bir alternatif sunuyor. Şimdi okullardaki ara tatil dönemi için de rezervasyonları alıyoruz. Şu anda bölgedeki tesislerde yüzde 80’e varan oranda doluluk var, bu artıyor” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler