TRY - Türk Lirası
EUR
19,626
USD
18,638
GBP
22,809
CNY
2,666
6 Aralık 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleriİkiz güreşçiler şampiyona finalinde karşılaştı

İkiz güreşçiler şampiyona finalinde karşılaştı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul’da devam eden 23’üncü Uluslararası Şampiyonlar Güreş turnuvasında bir ilk yaşandı. İkiz güreşçiler şampiyona finalinde karşılaştı.

Ordulu ikiz kardeşler Muhammed Karavuş ile Ahmet Karavuş finalde karşı karşıya geldi.

İki kardeş daha önce Antalya’da Türkiye şampiyonasında mücadele etmiş, geçen yılın Avrupa ikincisi Muhammed Karavuş, kardeşi Ahmed Karavuş’u mağlup ederek birinci olmuştu. İki kardeş bu kez de Uluslararası Şampiyonlar turnuvasının finalinde karşı karşıya geldi. Bu kez  Ahmed Karavuş minderden galip ayrıldı.

Böylelikle iki kardeş arasındaki rekabet tüm hızıyla sürerken Ahmed Karavuş kardeşi Muhammed Karavuş’dan rövanşı aldı ve durum 1-1 oldu. İkiz kardeşlerin aynı kilodaki kıyasıya rekabeti ilerleyen yıllarda da sürecek gibi görünüyor. Ayrıca Türk güreş tarihinde ilk kez, ikiz kardeşler hem Türkiye Şampiyonası, hem de Uluslararası bir turnuvanın finalinde karşı karşıya gelmiş oldu. Müsabakanın ardından iki sporcu Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ile  fotoğraf çektirdİ.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler