TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanatİkinci Baharlarda halk oyunları eğitimi

İkinci Baharlarda halk oyunları eğitimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sosyal ve kültürel aktivitelerle hayatı dolu dolu yaşayan Yenimahalle Belediyesi İkinci Bahar Dayanışma Merkezi sakinleri, TUBİL Halk Dansları Topluluğu eğitmenlerinden halk oyunları eğitimi alıyor.

TUBİL eğitmeni Hasan Dayan ve Alper Bektaş öncülüğünde Ata Mahallesi İkinci Bahar Dayanışma Merkezi sakinlerine, birçok farklı yöreye ait halk oyunları eğitimleri veriliyor.

6 farklı noktada eğitimler sürüyor

Karşıyaka, Gazi, Yenimahalle, Serhat, Ata ve Turgut Özal Mahallelerinde bulunan İkinci Bahar Dayanışma Merkezlerinde halk oyunları eğitimleri aralıksız sürüyor. Vaktini keyifle geçirme fırsatını dayanışma merkezlerinde bulan Yenimahalle sakinleri, düzenlenen eğitimler aracılığıyla Mardin, Bolu, Artvin ve Van gibi birbirinden farklı yörelerin halk oyunlarını öğrenme şansını yakalıyor.

İkinci baharlarını eğlenerek geçiriyorlar

İkinci baharlarda halk oyunları eğitimi
İkinci Baharlarda halk oyunları eğitimi

Yenimahalle Belediyesi olarak ikinci bahar dayanışma merkezleri ile büyük bir hizmetin altına imza attıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Dayanışma merkezlerimiz, 50 yaş ve üstü vatandaşlarımızın zamanlarını değerlendirmelerini ve kendilerini geliştirecek etkinliklerle buluşmasını sağlıyor. Vatandaşlarımızın ikinci baharlarını eğlenerek geçirmesini istiyoruz.

Bu merkezlerimizde bir araya gelen hemşerilerimiz hem hoşça vakit geçiriyorlar hem de düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek kaynaşıyorlar. İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri’nden dört bine yakın vatandaşımız faydalanıyor. Yenimahalle sakinlerinin huzuru ve mutluluğu için her vatandaşa eşit hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler