18 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamIhlara Vadisi turistlere kaldı

  Ihlara Vadisi turistlere kaldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ‘Kapadokya’nın incisi’ olarak adlandırılan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadis turistlere kaldı.

  Ukrayna’nın başkenti Kiev‘den Kapadokya Havalimanı’na haftada 2 kez olmak üzere direkt uçuşların yapılmasıyla birlikte bölgeyi, 24 Mart’tan beri yaklaşık 35 bin Ukraynalı turistin ziyaret ettiği belirtildi.

  35 BİN UKRAYNALI TURİST ZİYARET ETTİ

  Kaya oyma mekanları, kiliseler ve bitki örtüsüyle her mevsim ziyaretçileri kendisine hayran bırakan 14 kilometre uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne 394 basamaklı merdivenle iniliyor. Ramazan Bayramı’n da ise Ihlara Vadisi, turistlere kaldı. Turistler kiliseleri ziyaret edip, 14 kilometre yürüyüş yaptı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’den Kapadokya Havalimanı’na haftada iki kez olmak üzere direkt uçuşlar yapılmasıyla birlikte 24 Mart’tan beri bölgeyi, yaklaşık 35 bin Ukraynalı turistin ziyaret ettiği belirtildi. 

  Ihlara vadisi turistlere kaldı
  Ihlara Vadisi turistlere kaldı

  Ukraynalı turistlere rehberlik eden Hüseyin Girgin, ”Bu yıl Ukrayna’dan direkt uçuşların olmasıyla önce Kapadokya’nın Göreme ile Avanos bölgesini geziyoruz. Daha sonra yeşil tur olan Ihlara Vadisi’ne geliyoruz. Gayet temiz ve korunaklı olarak günümüze kadar kalan bir vadi. Aksaray protokolü gerçekten buraya çok özen gösteriyor. Gelen Ukraynalı misafirlerimiz burayı çok harika ve kendilerini farklı bir gezegende gibi hissediyorlar.

  BALON TURLARI KAPALI

  Vadiyi tanrının ayrı bir yarattığı yer olarak görüyorlar. Çünkü Kapadokya bölgesini dünyada bu şekil görüyorlar. Tekrar buraya geleceğiz. Çünkü balon turları kapalı olduğu için uçamadıkları ve yürüyerek gezdiklerini ve bir dahaki gelişlerinde Kapadokya bölgesini havadan balonla görecekleri söylüyorlar. Misafirlerimiz buradan gayet memnun bir şekilde ülkelerini döneceklerini aktardılar” dedi.

  'kapadokya’nın incisi’ olarak adlandırılan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu ihlara vadis turistlere kaldı.
  ‘Kapadokya’nın Incisi’ Olarak Adlandırılan, Tarihi Ve Doğal Güzelliklerin Buluştuğu Ihlara Vadis Turistlere Kaldı.

  Azerbaycan uyruklu rehber Gulmira Verimli ise, ”Ukrayna’dan gelen bir grupla Ihlara Vadisi’ni geziyoruz. Kapadokya bölgesini ilk kez gelmişler ve çok hoşlarına gitti. Buradaki doğa ve kiliselerden çok etkilinmişler. Ihlara Vadisi’nin doğal güzelliği karşısında çok şaşırdılar” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler