TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
29 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
32.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıİHBİR online heyetlere Afrika kıtası ile devam ediyor

  İHBİR online heyetlere Afrika kıtası ile devam ediyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizasyonuyla, 9 – 10 Haziran tarihleri arasında, İHBİR online heyetlere Afrika kıtası ile devam ediyor.

  İHBİR organizasyonuyla, 9 – 10 Haziran tarihleri arasında, Afrika’nın en prestijli gıda firmalarının, üst düzey satın alma yetkilileri ile üyeleri online ortamda bir araya gelecek.

  Batı Afrika bölgesinde bulunan Gine Bissau Cumhuriyeti’nin en prestijli gıda firması ile İHBİR üyeleri arasında gerçekleştirilecek görüşmelerde firma yetkilileri; şekerleme, atıştırmalık ürünler, un ve unlu mamuller, pirinç, içecekler ve diğer gıda ürünlerini online ortamda dijital kataloglar ve firmaların web siteleri üzerinde inceleyerek görüşmeler gerçekleştirecek.

  900’Ü AŞAN SANAL GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ

  Pandemi nedeniyle alım heyeti programlarının fiziksel olarak gerçekleştirilememesi nedeniyle İHBİR olarak ücretsiz birçok sanal heyet programı organize ettiklerini ifade eden İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, “Sanal Alım Heyeti programı kapsamında, birliğimiz üyesi firmalarla, yabancı firmalar arasında ikili görüşmeler gerçekleşecek. Dijital ihracat sürecinin başladığı günden bugüne 900’ü aşan sanal görüşmenin yapılmasını sağladık” dedi.

  HER AY 2 ALIM HEYETİ DÜZENLEME HEDEFİ

  Yapılan görüşmeler sonrasında Türk ürünlerinin çok beğenildiğini söyleyen Okutur, “Genellikle Latin Amerika ülkeleriyle online alım heyetleri düzenledik. Şili, Kolombiya, Uruguay gibi ülkelerle görüşmeler yaptık. Alım heyetleri konusunda çok başarılıyız. İhracatçı üyelerimiz de sonuçlardan çok memnunlar. Katılım talebinin fazla olması sebebiyle her ay 2 alım heyeti düzenlemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler