TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİdlib'e 15 insani yardım TIR'ı gönderildi

İdlib’e 15 insani yardım TIR’ı gönderildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ümraniye Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ”İyilik soğuk geçirmez” başlığıyla hazırlıklarını tamamladığı insani yardım kampanyası kapsamında İdlib’e 15 insani yardım TIR’ı gönderdi.

Ümraniye Belediyesi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Hekimbaşı Sosyal Tesislerinde törenle dualar eşliğinde uğurlan TIR’ların içerisinde gıda maddeleri, hijyen paketleri, battaniye, mont, yakacak maddeler ve temel ihtiyaç malzemeleri bulunduğu belirtildi. 

Programam, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

İdlib'e 15 insani yardım tir'ı gönderildi
İdlib’e 15 insani yardım TIR’ı gönderildi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Yardım deyince Türkiye’miz, tarihten gelen bir silsileyle baktığımızda son Osmanlı coğrafyasında dünyaya neler yapıldığını tarih yazma eserlerde hepsi görünüyor. Cumhuriyet tarihine de baktığımız zaman son 20 yılda Türkiye’nin hem içeride hem dışarıda mazlum insanlara, mazlum coğrafyalara alini nasıl uzattığını hep beraber şahit oluyoruz. Biz yine yapacağız, bütçemize dokunsa da yapacağız, dokunmasa da yapacağız inşallah. Ben bu sebeple İHH Ümraniye temsilciliğimizi kutluyorum. Geçen sene de olduğu gibi bu sene de İHH temsilciliğimiz Ümraniye’mizde hayır sahipleriyle birlikte organize etmişler” ifadelerini kullandı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler