TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
23.2 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıICRYPEX NFT Marketplace'in tanıtımı yapıldı

  ICRYPEX NFT Marketplace’in tanıtımı yapıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kripto para borsası ICRYPEX tarafından kurulan Türkiye’nin dijital sanat galerisi ICRYPEX NFT Marketplace, yeni koleksiyonlarını tanıttı. Proje kapsamında uzun yıllardır Türkiye’de yayın hayatını sürdüren bir gazetenin tüm arşivi NFT’ye dönüştürülecek.

  Türkiye merkezli kripto para borsası ICRYPEX tarafından kurulan ICRYPEX NFT Marketplace’in yeni NFT koleksiyonları, gerçekleştirilen lansmanda tanıtıldı. Türkiye’nin dijital sanat galerisi olarak tanımlanan ICRYPEX NFT Marketplace, yeni koleksiyonlarında üç yeni iş birliğine imza attı.

  Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz ICRYPEX NFT Marketplace, NFT topluluğunun karşısına 3 yeni koleksiyonuyla çıkıyor. Bir vakıfla, bir gazeteyle ve rekortmen bir sporcuyla yaptığımız iş birliği, Türkiye’nin değerlerini NFT ekosistemine taşımakla kalmıyor, ilklere de imza atıyor” dedi.

  Icrypex icrypex nft marketplacei tanitti 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Proje kapsamında uzun yıllardır Türkiye’de yayın hayatını sürdüren bir gazetenin tüm arşivi NFT’ye dönüştürülecek.

  YENİ İŞ BİRLİKLERİYLE ÜÇ KOLEKSİYONA İMZA ATILACAK

  ICRYPEX NFT Marketplace, yeni koleksiyonları kapsamında çocukların topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla Türk mizah yazarı Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı’yla iş birliği yapıldı. Ayrıca 1924’ten bu yana yayın yapan Cumhuriyet Gazetesi ve 17 Guinness Rekoru sahibi doğa sporcusu Erden Eruç için özel bir koleksiyon tasarlandı.

  Aziz Nesin’in anılarının, Cumhuriyet Gazetesi’nin 82 yıllık arşivinin ve Erden Eruç’un ekipmanlarının NFT olarak ICRYPEX NFT Marketplace’te sergileneceğini belirten ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Üç koleksiyon da haziran ayı içinde ön satışa sunulacak. Türkiye için önemli değerler olan partnerlerimizin desteğiyle satışa sunacağımız koleksiyonların küresel NFT topluluğuna ulaşmasını ve NFT ekosistemi için değer yaratmasını temenni ediyoruz” dedi.

  GAZETENİN HER SAYISI NFT OLARAK SATILACAK

  Cumhuriyet Gazetesi’nin 82 yıllık arşivindeki her bir sayı, koleksiyon kapsamında NFT olarak satışa çıkacak. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Arif Kızılyalın’ın “medya tarihi için büyük bir dönüm noktası” olarak tanımladığı projeyle Türkiye tarihinde iz bırakmış manşetlerin dijital sanat eserlerine dönüşecek. İş birliği, bu yönüyle küresel çapta da bir ilki temsil ediyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler