TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaİbrahim Kalın'dan 15 Temmuz mesajı

  İbrahim Kalın’dan 15 Temmuz mesajı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sözcü İbrahim Kalın’dan 15 Temmuz mesajı, “Devletimizin ve milletimizin ortak düşmanı olan FETÖ ile mücadelemiz kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Darbe kalkışmasında bulunanlar dünyanın hiçbir yerinde güvende olamayacaktır” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Kalın, Türk milletinin bu hain darbe girişimini başarısızlığa uğratarak bir destan yazdığını belirterek, o gece canı pahasına milli iradeye sahip çıkanların kahramanlığına ve FETÖ’cü hainler ile destekçilerinin karanlık yüzüne tüm dünyanın tanık olduğunu ifade etti.

  Türk milletinin dayanışma ruhunun, her türlü uluslararası destekli terör grubunun planlarını boşa çıkaracak güçte olduğunu vurgulayana Kalın, şunları kaydetti:

  “O geceki cesaretimiz, dik duruşumuz, birliğimiz ve kararlılığımız aynı heyecanla devam etmektedir. Devletimizin ve milletimizin ortak düşmanı olan FETÖ ile mücadelemiz kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Darbe kalkışmasında bulunanlar dünyanın hiçbir yerinde güvende olamayacaktır. Dini ve manevi değerleri istismar ve tahrif ederek bir ihanet şebekesi, sapkın bir inanç ve Türkiye düşmanlarının maşası haline gelen FETÖ’ye karşı her zemin ve satıhta mücadelemiz devam edecektir.

  FETÖ’ye ülkelerinde kucak açanlara, göz yumanlara ve onları Türkiye’ye karşı kullanmaya çalışanlara çağrımızı yineliyoruz: Koynunuzda beslediğiniz yılan dönüp bir gün sizi de sokacaktır. Bu zehirli yapıdan bir an evvel kurtulun. 15 Temmuz destanının yıl dönümünde şehitlerimizi hürmetle, minnetle ve rahmetle yad ediyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 15 Temmuz ruhuyla Türkiye aşkına gayretle çalışmaya devam edeceğiz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler