TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamİbadethaneler Ramazan Ayı'na hazırlanıyor

  İbadethaneler Ramazan Ayı’na hazırlanıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balıkesir’deki merkez ibadethaneler Ramazan Ayı’na hazırlıyor. Ekipler, halı temizliğinden cam temizliğine kadar temizlik çalışmalarını sürdürüyor.  

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ibadethaneleri 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’na hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler 20 ilçedeki merkez ibadethanelerin temizlik çalışmalarını İl Müftülüğü ile koordineli bir şekilde yürütüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla başlayan çalışmalar ile pandemi süreci nedeniyle 2 yıldır Ramazan ayında teravih namazı kılınamayan camilerde vatandaşların daha temiz bir mekanda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

  “DİP BUCAK TEMİZLENİYOR”

  İbadethaneler ramazan ayı'na hazırlanıyor
  İbadethaneler Ramazan Ayı’na hazırlanıyor

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; “İslam alemi için bereket ve beraberlik ayı olan Ramazan Ayı’nda, vatandaşlar Covid-19 salgının ardından hijyenik ve ferah bir mekanda ibadetlerini yerine getirmeleri için ekiplerimiz camilerin iç mekanlarında bulunan halı, ayakkabılık, kapı ve duvarlarda detaylı temizlik yapıyor. Ayna ve camlar silinerek genel ve kapsamlı bir çalışma sürdürülüyor. Ayrıca cami girişleri, şadırvan, abdesthaneler ile tuvaletlerin genel temizlikleri de yapılıyor. Cami ve mescitlerdeki halılar özel buharlı yıkama tekniği ile yıkanıyor” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler