16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatHurdacıydı antikacı oldu

  Hurdacıydı antikacı oldu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Niğde’de 12 yıldır hurdacılık yapan Emre Sabanlı, antika malzemelerle iş yeri kurdu. Köstekli saat biriktiren Sabanlı hurdacıydı antikacı oldu.

  Hobisinin tutkuya dönüşmesi nedeniyle köstekli saat biriktiren Sabanlı’nın koleksiyonunda 50 ve 100 yıllık saatler bulunuyor. 

  Kentte 12 yıldır hurdacılık yapan elektrik-elektronikçi Emre Sabanlı (42), aynı zamanda hobi olarak antika değeri taşıyan eşyaları biriktirip dönüştürmeye başladı. Hobisi zamanla tutkuya dönüşen Sabanlı, köstekli saatlere yöneldi. Topladığı eşyaları artık eve sığdıramayan Sabanlı, bir dükkan açarak bu eşyaları hem sergilemeye hem de ticaretini yapmaya karar verdi.

  Hurdacıydı antikacı oldu
  Hurdacıydı antikacı oldu

  Dükkanında Osmanlı döneminden kalma saatlerin bulunduğunu belirten Sabanlı, “Hurdadan çıkan antika değerindeki malzemeleri alıp, biriktirmeye başladım. Antika malzemeler evimde çok yer tutmaya başlayınca bir dükkan açmaya karar verdim ve açtım. Gördüğüm antikaların hurdalarla satılması içime sinmedi. Evimde biriktirdiğim eşyaları açtığım antika dükkanımın vitrinimde sergiliyorum” dedi.

  ‘ANTİKA MERAKLILARININ UĞRAK YERİ’

  Dükkanının antika meraklılarının uğrak yeri olduğunu dile getiren Sabanlı, şöyle devam etti: “Radyoya, saate, televizyona, silaha, bıçağa, kamaya, tüfeğe, herkesin ayrı bir ilgisi var. Ben de en çok köstekli saati seviyorum ve dükkanımda ağırlıklı olarak bunlar bulunuyor.

  Niğde'de 12 yıldır hurdacılık yapan emre sabanlı, antika malzemelerle iş yeri kurdu. Köstekli saat biriktiren sabanlı hurdacıydı antikacı oldu.
  Niğde’de 12 yıldır hurdacılık yapan Emre Sabanlı, antika malzemelerle iş yeri kurdu. Köstekli saat biriktiren Sabanlı hurdacıydı antikacı oldu.

  Saatlerin yaşları 50 ile 100 arasında değişiyor. En çok talep saate var. Bu işin meraklıları geliyorlar ve alıyorlar. Bu saatlere olan sevgim dedemden geliyor. Dedem, eskiden saat tamirciliği yapardı. Ben de yanına gider ve onu saat tamir ederken seyrederdim. O zamanlar saatleri çok severdim. Çocuklukta başlayan sevgim, yaşım ilerledikçe arttı” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler