31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatHuner'in ilk single'ı müzikseverlerle buluştu

  Huner’in ilk single’ı müzikseverlerle buluştu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Müzikseverlerin ilk olarak İstanbullu indie-pop ekibi Sepya ile tanıdığı ve kariyerine günümüzde solo olarak devam huner’in ilk single’i müziksever-lerle buluşuyor.

  Söz ve müziği huner’e, prodüksiyonu ise Flytones’a ait “İhanetler” adlı single, 18 Haziran’da tüm dijital platformlarda yayında olacak.

  Yerli R&B ve pop sahnesine hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan huner, ilk single’ı “ihan-etler” ile solo kariyerinin adımlarını atıyor. “İhanetler”, Kerem Akdağ ve Harun İyicil’den oluşan Flytones’un sound’uyla ve huner’in indie’den sonra yetkinliğini ispat ettiği R&B vokalleriyle dikkat çekiyor.

  ŞARKIYI TRAFİKTE YAZMAYA BAŞLADIM

  İlk single çalışmasının hikayesini anlatan huner, “İhanetler’i 2019 sonlarında işten eve dönerken arabada köprü trafiğinde yazmaya başladım. Aklımda bazı sözler ve melodiler dolanıp duruyordu, eve geçtiğimde gitarı alıp şarkıyı yazmaya başladım. O sırada Sepya isimli grubum da devam ediyordu ancak ben bu şarkının Sepya’nın tarzının çok dışında olabileceğini görmüştüm. O an solo kariyerimin ilk adımını attığımı düşünüyorum“ dedi.

  Huner'in ilk single'ı müzikseverlerle buluştu
  Huner’in ilk single’ı müzikseverlerle buluştu

  Müzikseverler için yaz boyunca sürprizlere devam edeceğini söyleyen huner, yerli R&B’nin bir diğer iyi ismiyle imza attığı single’larını da yaz döneminde müzikseverle-rin beğenisine sunacağını belirterek, şöyle konuştu:

  “Halihazırda birçok şarkım var. Bu şarkıların prodüksiyonu ve yazımında Türkçe R&B’nin öncü isimlerinden biriyle çalışıyorum. Bu yaz sound anlamında daha Soul ve R&B tonlarına kayan parçalarımla sürprizlerime devam edeceğim. Modern R&B alanında müzik yapmak benim hayalimdi, bunu gerçekleştirmek için yola çıktığım için çok mutluyum. Hayalim Türkiye’ye Türkçe R&B müziği biraz daha sevdirmek, bu alanda yeni bir yol açmak ve bana cesaret veren örnek aldığım müzisyenler gibi ben de bu yolda ilerlemek isteyen başka sanatçılara ilham olabilmek istiyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler