TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
14.6 C
Ankara
12.9 C
İstanbul
15.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaHulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı ile görüştü

  Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı ile görüştü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile telefonda görüştü.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede Bakan Akar tarafından diplomatik çözüme yardımcı olmak ve can kayıplarının artmaması için bir an önce ateşkes ilan edilmesinin önemi vurgulandı. Özellikle Mariupol başta olmak üzere sivillerin karadan-denizden emniyetle tahliyesinin aciliyeti üzerinde duruldu. Ayrıca Bakan Akar tarafından Türkiye’nin Ukrayna’ya insani yardımlar için üzerine düşeni yapmaya devam edeceği bir kez daha dile getirildi. 

  Öte yandan Bakan Akar’ın, İtalyan ve İngiliz mevkidaşlarıyla İstanbul’da bir araya geleceği açıklandı.

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile İstanbul’da düzenlenecek üçlü toplantıda bir araya gelecek.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Bakan Akar’ın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek üçlü toplantıya katılacak. Ülkeler arasında savunma ve güvenlik alanındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulacak toplantıda, Ukrayna bağlamındaki gelişmelerin de ele alınması bekleniyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler