TRY - Türk Lirası
EUR
19,636
USD
18,636
GBP
22,891
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerHulusi Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda

Hulusi Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın Brüksel kentindeki NATO Karargahı’na geldi.

Türkiye’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk, TMR Başkanı Korgeneral İsmail Üner ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askeri Temsilciliğini ziyaret etti. Buradaki çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne haline geldiğini belirtti.

Hulusi Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda
Hulusi Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda

Yoğun çabalar sonucu oluşturulan ‘tahıl koridoru’ ile küresel gıda krizinin çözümünden rehine takasına, hudutların savunulmasından Karadeniz’de istikrarın sağlanmasına kadar Türkiye’nin gerçekleştirdiği önemli çalışmalara vurgu yapan Akar, farklı faktörler nedeniyle hassas bir dönemden geçildiğini ifade ederek gerek Türkiye’nin savunma ve güvenliği gerekse ittifakın faaliyetleri kapsamında çalışmaların daha büyük hassasiyetle devam etmesinin önemini ifade etti. 

Bakan Akar’ın, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ilk gününde gerçekleştirilecek oturumların yanı sıra Ukrayna Savunma Temas Grubu ile de görüşmeler yapacağı ifade edildi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler