TRY - Türk Lirası
EUR
20,184
USD
18,828
GBP
22,723
CNY
2,773
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamHukuk fakültesini bitirip 62 yaşında avukat oldu

Hukuk fakültesini bitirip 62 yaşında avukat oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden astsubay rütbesiyle emekli olduktan sonra hukuk fakültesini bitiren Burhan Özdemir 62 yaşında avukat oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yaptığı 25 yıl içeresinde birçok terör operasyonuna katılan Burhan Özdemir, 10 yıl önce emekli oldu. Bir süre Arnavutluk’ta hukuk eğitimi alan Özdemir, daha sonra Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 4 yıllık eğitimin ardından geçen yıl okulu bitiren Özdemir, Ankara Barosu’nda stajını tamamladı. Özdemir, Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen törenle ruhsatını aldı.

Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu’nun da katıldığı ruhsat töreninde, Burhan Özdemir cübbesini giydi. Törene Özdemir’in avukat eşi Nuran Özdemir ile 9 aylık torunu Karan Güler de katıldı.

Hukuk fakultesini bitirip 62 yasinda avukat oldus - yaşam - haberton
Hukuk fakültesini bitirip 62 yaşında avukat oldu

Törende ruhsatını alarak avukat olan Özdemir, “Cehalet her zaman ülkeye karanlık; eğitim ise aydınlık getirir. Ben hep bunun bilinciyle hareket ettim. Bu bilinçle adalet toplumuna hizmet etmek istiyorum. Bu yüzden bu mesleği seçtim. Eşim de avukat. Birlikte adil bir düzen içinde yer alıp, buna katkı sunmak istiyorum. Çok mutluyum; çünkü ruhsat törenime torunum da geldi. Özellikle eğitim konusunda gençlere örnek olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum” dedi.

Avukat Nuran Özdemir de eşinin üstün bir gayret gösterdiğini belirterek, “Hiçbir zaman okuma azmini kaybetmedi. Gençlere örnek olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler