TRY - Türk Lirası
EUR
17,3446
USD
16,6102
GBP
20,1372
CNY
2,4789
18.1 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHOY-TUR renkleriyle büyüledi

  HOY-TUR renkleriyle büyüledi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu bir yıllık çalışmalarını “Renkler” isimli yılsonu gösterisiyle taçlandırdı.

  Alper Taşdelen: “Hoy-Tur bir dünya markası. Biz her zaman yanlarındayız ve her zaman tam destek vermeye devam edeceğiz. Bütün oyunlarda kadın erkek el ele omuz omuzaydı, çünkü bu topraklarda kadın ve erkek eşittir ” 

  Çankaya Belediyesinin Dünya şampiyonu halk dansları topluluğu MEB Şura Salonu’nda verdiği “Renkler” gösterisiyle Ankaralıları büyüledi. 

  Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu bir yıllık çalışmalarını “Renkler” isimli yılsonu gösterisiyle taçlandırdı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen gösteri, salonu dolduran Ankaralılara unutulmaz bir gece yaşattı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de gösteriye katılarak dansçıların ve vatandaşların heyecanına ortak oldu.   

  Çankaya belediyesinin dünya şampiyonu halk dansları topluluğu meb şura salonu’nda verdiği “renkler” gösterisiyle ankaralıları büyüledi.  
  Çankaya Belediyesinin Dünya şampiyonu halk dansları topluluğu MEB Şura Salonu’nda verdiği “Renkler” gösterisiyle Ankaralıları büyüledi. 

  5 dünya, 8 Türkiye şampiyonluğu bulunan halk dansları topluluğu gösterisini yüzlerce Ankaralı vatandaş izledi. Yıldızlar, gençler, yetişkinler olmak üzere üç kategoride Anadolu’nun farklı birçok yöresinin eserlerini sergileyen dansçılar performanslarıyla göz doldurdu. Renkler adlı gösteri Anadolu’nun renklerini izleyicilere sunarken, HOY-TUR’un yıldız dansçıları ise final de oynadıkları horonla Başkent’te Karadeniz rüzgarı estirdi. 

  ALPER TAŞDELEN: “GURUR DUYUYORUZ” 

  2022 06 04 kultur sosyal hoy tur renkler gosterisi meb sura 12 - yerel haberler, çankaya belediyesi haberleri - haberton
  Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu bir yıllık çalışmalarını “Renkler” isimli yılsonu gösterisiyle taçlandırdı.

  Muhteşem gösterinin ardından Hoy-Tur’un hocası Kadri Ergen’e çiçek veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu’yla gurur duyduğunu belirterek; “Hoy-Tur bir dünya markası. Biz her zaman yanlarındayız ve her zaman tam destek vermeye devam edeceğiz. Başarılarından dolayı Kadri Hocamı ve bütün dansçılarımızı kutluyorum. Yedi bölgeden Anadolu’nun bütün güzelliklerini izledik. Bütün oyunlarda kadın erkek el ele omuz omuzaydı, çünkü bu topraklarda kadın ve erkek eşittir” dedi. Taşdelen’in son olarak dile getirdiği “Yaşasın demokrasi, yaşasın kadın erkek eşitliği, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı” sözleri salondan büyük alkış aldı.   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler