TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHortum ve fırtına seraları yıktı

Hortum ve fırtına seraları yıktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’nın Serik ilçesinde çıkan hortum ve fırtına seraları yıktı. Hortum anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Serik ilçesine bağlı Kadriye ve Çakallık mahallelerinde saat 10.00 sıralarında hortum ve fırtına çıktı. Bir süre ilerleyen hortum daha sonra gözden kayboldu. Hortum domates ve çilek ekili seralarda zarara neden oldu. Hortumun seraların üzerinde bulunan naylonları uçurması ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Hortumu cep telefonuyla görüntüleyen Bayram Gül, “Hortumu evden görüp cep telefonuyla çekmeye başladım. Burada çilek seralarına zarar verirken, başka yerlerde domates seralarına zarar verdi. İçerideki ürünler daha toplanacaktı. Muşambalar açıldı, fırtına olduğu için tamir de yapılamıyor. Yağmur yağarsa daha çok zarar göreceğiz” dedi.

Hortum ve fırtına seraları yıktı
Hortum-fırtına seraları yıktı

‘ÜRETİCİLERİMİZ ZARAR GÖRDÜ’

Kadriye Mahalle Muhtarı Süleyman Çalışkan ise, “Hortum ve fırtınadan bazı üreticilerimiz zarar gördü. Zarar gören üreticilerimiz beni arayarak durumlarını bildirdi. Rüzgar ve yağmurun durmasından sonra üreticilerimizin zararlarını tespit ederek onlara yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Antalya’da rüzgarın hızını öğleden sonra azaltacağı kaydedildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler