TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaHollandalı diplomat Erik Weststrate'den veda

Hollandalı diplomat Erik Weststrate’den veda

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hollanda’nın Ankara Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate, görev süresinin sona ermesi üzerine, Türkiye haritası önünde ve Anıtkabir’de çektiği video ile Türkiye’ye veda etti.

Hollandalı diplomat Erik Weststrate, Türkiye’deki görev süresinin dolması nedeniyle Twitter’daki hesabından video yayınladı. Gezdiği şehirlerin işaretlendiği Türkiye haritası önünde konuşan Weststrate, “Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum ve bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimizi göstermek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Datça’ya kadar gezdim. Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, güzel insanlarla tanıştım, güzel yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Gerçekten ülkeniz güzeldir ve ülkenizi çok çok özleyeceğim ama artık ayrılma zamanı geldi” dedi. 

Hollandali diplomat erik weststrateden veda 1 - politika - haberton
Hollandalı diplomat erik weststrate’den veda

Videoda ardından Weststrate’nin Anıtkabir’i ziyaretine ilişkin görüntü yer aldı. Burada da konuşan Weststrate, “5 yıl önce burada göreve başladım, ayrılırken de burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık; kısacası hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola. Allah’a emanet olun” dedi.

Weststrate’nin sosyal medyadan paylaştığı, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım’ şarkısı eşliğindeki veda videosu, büyük ilgi gördü ve beğeni topladı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler