18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerHindistan'dan Hint varyantı talimatı

  Hindistan’dan Hint varyantı talimatı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen Hindistan’dan Hint varyantı talimatı.

  Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan’da hükümeti Youtube, Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya şirketlerine Kovid-19’un “Hindistan varyantı” ifadelerinin tüm paylaşımlardan kaldırılmasını talep etti. 

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen Hindistan’da hükümet,  sosyal medya şirketlerine ‘Hint varyantı ifadelerini kaldırın” talimatı gönderdi.

  Hindistan'dan hint varyantı talimatı
  Hindistan’dan Hint varyantı talimatı

  Yerel medyanın haberine göre,  Bilgi Teknoloji Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) koronavirüsün “Hindistan varyantı” olarak anılan varyantının B.1.617 olarak tanımlandığını ve isminin bu şekilde kullanılması gerektiğini; buna “Hindistan” adının verilmesinin yanlış olduğunu aktardı. Covid-19 virüsünün varyantları, coğrafi olarak ortaya çıktığı yerle anılıyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler