TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriHidrojen enerjili araç 'Midas' Avrupa 3'üncüsü 

  Hidrojen enerjili araç ‘Midas’ Avrupa 3’üncüsü 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir Teknik Üniversitesi Hidroana Takımı, tasarlayıp ‘Midas’ adını verdikleri araçla Fransa’daki ‘Eco Marathon Europe’ yarışında Avrupa 3’üncüsü oldu.

  Eskişehir Teknik Üniversite mühendislik öğrencilerinden oluşan Hidroana Takımı, tasarladıkları ve ‘Midas’ adını verdikleri hidrojen enerjili araçla Fransa’nın Nogaro kentinde bulunan Circuit Paul Armagnac pistindeki ‘Shell Eco Marathon Europe’ yarışmasına katıldı. Araç, organizasyonun hidrojen yakıt hücresi kategorisinde, Avrupa 3’üncüsü seçildi. Araç ile ayrıca metreküp hidrojenle 378,2 kilometre yol katedilmesiyle rekor kırıldı.

  Yarışma boyunca piste çıkmak için 4 hakkı olan Hidroana Takımı, her çıkışta kendi rekorlarını da kırarak en iyi dereceyi elde etti. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden 300’ün üzerinde öğrenci takımının yer aldığı yarışlarda Eskişehir Teknik Üniversitesi, Türkiye’den derece elde eden tek takım oldu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler