TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamHeyelanda hayvanlarını kaybedenlere inek yardımı

  Heyelanda hayvanlarını kaybedenlere inek yardımı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Orudu’nun Altınordu ilçesindeki heyelanda hayvanlarını kaybeden Türkmen çiftine, 3 inek yavruları ile birlikte teslim edildi, ayrıca bir de köpek verildi.

  Ordu Güzelyalıköy Mahallesi’nde 26 Mart’ta yaşanan heyelanda Hanife-Erol Türkmen çiftine ait ahırdaki 3 büyükbaş hayvan ile 1 köpek öldü. Bölgede inceleme yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel, Türkmen çiftinin zararının karşılanacağını belirtti. Vali Sonel, bugün çifte 3 büyükbaş hayvan ile yavrularını teslim etti, ayrıca bir de köpek verdi.

  Kendi elleri ile hayvanları teslim eden Vali Sonel, “Allah’a şükürler olsun, can kaybımız olmadı. Hanife teyzemiz gözyaşları içinde bizlere hayvanlarının telef olduğunu söylemişti. Bir kez daha belirtmek isterim ki; devletimiz vatandaşımızın yanındadır. Telef olan hayvanlarımızın yerine 3 ineği, buzağıları ile ayrıca bir de köpeğimizi alarak bugün ailemize teslim ettik. Hayırlı olsun. Yaşlı olan gözlerde bugün tebessüm ve sevinci görmenin heyecanını hep birlikte yaşadık” dedi.

  ‘BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI’

  Heyelanda hayvanlarini kaybedenlere inek yardimi - yaşam - haberton
  Heyelanda hayvanlarını kaybedenlere inek yardımı

  Hayvanlarına kavuşan Hanife Türkmen de, “Allah, devletimizden, valimizden razı olsun. Heyelan olduğu günden beri valimiz Tuncay Sonel ve kaymakamımız Erkan Karahan bizleri yalnız bırakmadı ve telef olan hayvanlarımızın yerine yenisini alarak bizleri çok duygulandırdı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Allah, başımızdan sizleri eksik etmesin” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler