TRY - Türk Lirası
EUR
17,7168
USD
18,5190
GBP
19,7618
CNY
2,5599
24.3 C
Ankara
23.7 C
İstanbul
28.1 C
İzmir
28 Eylül 2022, Çarşamba
Ana SayfaÖne ÇıkanHeybeliada'da çok sayıda kişi mahsur kaldı

Heybeliada’da çok sayıda kişi mahsur kaldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Heybeliada’da çıkan orman yangını nedeniyle deniz seferleri iptal edildi. Heybeliada’ya hafta sonu tatili için gelenler burada mahsur kaldı.

Çok sayıda kişi iskeleye akın etti. Seferlerin başlamasını bekleyenler iskelede uzun kuyruk oluşturdu.

Heybeliada’daki yangında helikopterden çekilen görüntüler

Heybeliada’daki yangın kontrol altına alındı. Tarım ve orman bakanlığı’nın helikopterinden yangına yapılan müdahaleler görüntülendi.

Bakan Bekir Pakdemirli;”Heybeliada’daki yangında 3 kişi gözaltına alındı.

Görüntülerde, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dürbünle çalışmaları havadan incelerken görülüyor. Yangın uçağının yangına müdahalesi de görüntülere yansıyor.

Heybeliada’da vatandaşlar yangını söndürmek için zincir oluşturdu

Vatandaşlar ellerinde bidonlar, kovalarla yangına su taşıdı.

Heybeliada’da çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Hava söndürme uçakları, helikopter ve yerden itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında vatandaşlar da zincir oluşturarak yardım etti. Vatandaşlar ellerinde bidonlar, kovalarla yangına su taşıdı. Zincir oluşturan vatandaşların su dolu bidonları elden ele taşımaları kameraya yansıdı.

Heybeliada’daki yangına müdahale için araçlar gemiyle götürüldü

Heybeliada’da çıkan yangın nedeniyle i̇stanbul büyükşehir belediyesi’ne(i̇bb) ait iş makineleri ve itfaiye araçları gemiyle götürüldü.

Çıkan yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahalede bunlundu. Yangına 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz, 40 personel sevk edildi. Maltepe İDO iskelesinden bir gemiyle soğutma çalışmalarına destek amacıyla İBB’ye ait iş makinaları ve itfaiye araçları sevk edildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler