TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHerkes bir gün yenilir hayata

  Herkes bir gün yenilir hayata

  Zilan Türk
  Zilan Türkhttps://haberton.com/
  Zilan Türk, 1999 Mersin doğumlu. Evli Diyarbakır'da yaşıyor. Dergi, sanat kitapları, gazetelerde şiir ve metin yazısı yazıyor. Yaşadığı her anı kaleme dökmek, yazmak en büyük tutkusu. Pek yakında ilk şiir kitabı yayında olup okurlarıyla buluşacak. Her zaman şu cümleyi söyler ve hayat felsefesidir. "İnsanların beni anlamakta noksan kaldığı o demde, kalemime sığındım. Yazdıkça iyileştiğimi anladığım günden bu yana ise satırlarca devam ettirdim yazmayı".

  Haftanın Öne Çıkanları

  Herkes bir gün yenilir hayata, Bir dem, bir an, bir gün. Yeniliriz, tükeniriz, tökezleriz. Yerle bir olup, çamurlara karışırız.

  Herkes bir gün yenilir hayata
  Herkes bir gün yenilir hayata

  Herkes bir defa yıkılır, diz çöker hayatın karşısında. Sonra, dik ederiz bükük sırtımızı, Tonlarca yükü bedenimize sığdırıp gizli bir kamburla devam ederiz yolumuza.

  Artık ne çamurlar, ne yıkılışlar, ne de tümsekler durabilir karşımızda. Tek başımıza hayatı sırtımıza yüklediğimiz, acımızı anlattığımız, anılara güldüğümüz, tonlarca yüke rağmen masum bir tebessümü çehremize yerleştirdiğimiz günden sonra, tarifsiz büyüklükte bir kuvvete sahibiz..

  Gücümüz günbegün artar dik bir baş, kara bir göz armağan edilmiştir ömrümüze. Hayat bize bunu layık görmüştür çünkü, bizlerde layık görülen hayatı doyasıya yaşıyoruzdur. Şöyle bir ayrıntı da mevcuttur ki bizler kötü olan her şeyi, her olayı atlatıyoruz. Belki zorluklarla belki, göz yaşlarıyla ama geçiyor ilk gün olduğu gibi hiç bir acı baki kalmıyor hayatlarımızda.

  Ağır bedelleri verdikten sonra bambaşka pencereden bambaşka hayatları seyre dalıyoruz ve fevkalade bir farkındalık sarıyor dört bir yanımızı. Her bir şeyleri fazla anlamak da büyük bir hastalık haline gelmiş oluyor.

  Ama olsun diyoruz yaşanması gerekiyordu ve yaşandı. Ama eksik ama yarım devam ediyoruz yarınlara.

  Dedim ya,

  Fazla anlamak büyük bir hastalık olabiliyor, ama yaşıyor ve yaşatıyor yarınlarla..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler