TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamHemşirenin burnunu kıran sanığa 2 yıl 2 ay hapis 

Hemşirenin burnunu kıran sanığa 2 yıl 2 ay hapis 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ümraniye Devlet Hastanesi’nde hemşirenin burnunu kıran Hakan Coşkun, “Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçundan 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Hakan Coşkun katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alan müşteki avukatı, “Sanığın, müvekkil Mustafa Yaşar’ı darbederek kemik kırığı ve kalıcı iz oluşturacak şekilde yaraladığı sabittir. Bu nedenle cezalandırılmasına ve indirim maddelerinin uygulanmamasına karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Sanık avukatı ise, “Müvekkil eylemi, müştekinin kendisine karşı sarf ettiği küfürler nedeniyle ve zarar vereceğinden korkarak gerçekleştirmiştir. Öncelikle meşru müdafaa, mahkemenizce kabul edilmemesi halinde haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını, ayrıca daha önce sabıkası olmadığı ve sosyal durumu gözetilerek lehe olan hükümlerin uygulanmasını talep ederiz” diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Hakan Coşkun’u, “Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçundan 2 yıl 2 ay 7 gün hapsi cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık Hakan Coşkun’un, “Sağlık çalışanına yönelik tehdit” suçundan ise üzerine atılı suçu işlediği sabit olmadığından beraatine karar verdi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Hakan Coşkun’un sağlık çalışanı Mustafa Yaşar’ı 11 Şubat 2022 tarihinde darp ve tehdit ettiği belirtiliyor. İddianamede Hakan Coşkun’un ‘Sağlık çalışanına yönelik tehdit’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından 11 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler