TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaHazine yardımı deprem bölgelerine bağışlansın

Hazine yardımı deprem bölgelerine bağışlansın

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hazineden siyasi partilere bu sene 4,5 milyar lira yardım yapılıyor. 1,5 milyarı hesaplara yattı. Geri kalan 3 milyar liralık bir hazine yardımı var. Benim önerim, bu yardımı deprem bölgelerine bağışlamaları yönünde olacaktır” dedi.

BBP Lideri Destici, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nı (AFAD) ziyaret ederek burada açıklamalarda bulundu. Destici, depremden etkilenenlere ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, deprem olduğu andan itibaren partilileri bölgeye yönlendirdiklerini söyledi. Büyük Birlik Partisi olarak parti genel merkezlerinde deprem koordinasyonu ve yardımlaşma merkezi oluşturduklarını söyleyen Destici, “Ayrıca depremden etkilenen 10 ilde de bu merkezleri oluşturduk, ilçelerde de oluşturma noktasında arkadaşlarımıza tavsiyelerde bulunduk. Türkiye genelinde de bir kampanya başlattık. Bu kampanyamızda da hem vatandaşlarımız hem de partililerimiz başta olmak üzere ayni ve nakdi yardım konuları, aynı zamanda kan bağışı konusunda da teşkilatlarımız büyük bir gayret içerisinde” dedi.

‘ÖNERİM BAĞIŞLAMALARI YÖNÜNDE’

Daha sonra siyasi partilere, hazineden yapılacak yardımları deprem bölgelerine bağışlamaları konusunda çağrı yapan Destici, “Gün beraberlik günü. Geçmişte yaşanan afetleri nasıl dayanışma içerisinde aştıysak yine iktidarı ile muhalefeti ile birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız inşallah. Biraz erken olacak ama şunu da söyleyeyim; hazineden siyasi partilere bu sene 4,5 milyar lira yardım yapılıyor. 1,5 milyarı hesaplara yattı. Geri kalan 3 milyar liralık bir hazine yardımı var. Benim önerim, bu yardımı deprem bölgelerine bağışlamaları yönünde olacaktır” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler